Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školkaříci nakoukli za vrata hasičské zbrojnice

Jak jsme Vás již prostřednictvím webových stránek města V. Pavlovice informovali, malí žáčci naší mateřinky se seznamují v rámci projektu „Hrajeme si na řemesla“ s prací a řemesly dospěláků. Naposled navštívili hasičskou zbrojnici, kde je přivítal, provedl a poskytnul patřičný barvitý výklad starosta Sboru dobrovolných hasičů pan Petr Hasil.

Děti byly nadšené! Nejvíce se jim líbila prohlídka hasičských aut a také to, že mohly alespoň na chviličku usednout za volant červeného kolosu.

Dověděly se také spousty zajímavostí, o kterých neměly některé doposud ani potuchy – a to, že hasiči nezápasí pouze s ohněm, ale také s vodou, pomáhají u dopravních nehod a nebo že jsou třeba také nápomocni, když se nám do větvoví vysokého stromu zatoulá koťátko.

V neposlední řadě se podílejí na organizaci spousty kulturních akcí a to i pro děti – naposled to byla nedělní maškarní diskotéka v sokolovně, kterou si děti náramně užily. Jsou to prostě takoví výborní parťáci do nepohody, ale i pohody. A my jsme velice rádi, že je tu máme!

Kolektiv paní učitelek MŠ V. Pavlovice

 

Fotogalerii dětí z MŠ na návštěvě hasičské zbrojnice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv MŠ Velké Pavlovice

 

11-03-2011-BK