Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školička připravuje předškoláčky na opravdovou školu

Před vstupem do základní školy by mělo být dítě pro školu zralé a připravené tak, aby bez velkých potíží zvládlo její nároky a zátěž. Posouzení školní zralosti může být někdy obtížné. Pro vaše děti bude vstup do první třídy úspěšný a snadnější, pokud bude připraveno. 

Rodiče by této přípravě měli věnovat velkou pozornost. Proto nabízí Základní škola ve Velkých Pavlovicích již čtvrtým rokem rodičům přípravný kurz „ZŠ školička“. V letošním školním roce kurz probíhal každou středu odpoledne od 12. do 26. dubna 2017. 

Děti byly rozděleny do dvou skupin. Rodič, který dítě doprovází, byl jeho oporou a pomocníkem. Naší snahou je, aby rodiče pomáhali, opravovali špatné držení tužky a aby děti pracovaly podle slovních pokynů učitelky. Rodiče se účastní činností a získávají tak náměty pro práci se svými dětmi. Názorně vidí, jak s dítětem rozvíjet hrubou i jemnou motoriku, orientaci v prostoru, zrakové a sluchové vnímání a další potřebné schopnosti a dovednosti. Děti se učí samostatně pracovat, soustředit se, dokončit úkol a rodiče je v dané aktivitě podporují.

Na závěr celého kurzu děti dostaly odměnu a velikou jedničku.

ZŠ * Přípravný kurz pro předškoláky "Školička"

Text: Mgr. Jitka Řádková, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 18.5.2017