Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ŠKOLIČKA aneb Co nás čeká ve škole?

Před vstupem do základní školy by mělo být dítě pro školu zralé a připravené tak, aby bez velkých potíží zvládlo její nároky a zátěž. Posouzení školní zralosti může být někdy obtížné. Pro vaše děti bude vstup do první třídy úspěšný a snadnější, pokud bude připraveno. Rodiče by této přípravě měli věnovat velkou pozornost. Proto Základní škola Velké Pavlovice nabízí již třetím rokem rodičům přípravný kurz „ZŠ školička“.

V letošním školním roce kurz probíhal každý čtvrtek odpoledne od 21. února do 14. března. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Rodič, který dítě doprovází, je jeho oporou a pomocníkem. Naší snahou je, aby rodiče pomáhali, opravovali špatné držení tužky a aby děti pracovaly podle slovních pokynů učitelky.

Rodiče se účastní činností a získávají tak náměty pro práci se svými dětmi. Názorně vidí, jak s dítětem rozvíjet hrubou i jemnou motoriku, orientaci v prostoru, zrakové a sluchové vnímání a další potřebné schopnosti a dovednosti. Děti se učí samostatně pracovat, soustředit se, dokončit úkol a rodiče je v dané aktivitě podporují.

Na závěr celého kurzu děti dostaly odměnu a velikou jedničku!

Mgr. Jitka Řádková a Mgr. Lucie Nováková

 

 

Fotogalerii z přípravného kurzu předškoláků ŠKOLIČKA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

17-04-2013-BK