Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školčátka výletují za hranice našeho města

V úterý 7. ledna 2020 si děti ze třídy Koťátek a Kuřátek Mateřské školy Velké Pavlovice vyjely autobusem do brněnského VIDA centra.

Ve VIDA centru byl připraven pro děti velmi zajímavý a bohatý program. Nejprve shlédly zážitkové vystoupení „Albatros“, pak děti z Kuřátek výukový program „Když kámen promluví“ a předškoláci ze třídy Koťátek výukový program „Velryba“.

Expozice nabízí spoustu zajímavostí, kterých se děti z naší školky aktivně zúčastnily a zpět do školky odjížděly plny krásných dojmů a zážitků. Za podporu akce tímto děkujeme manželům Procházkovým.

O měsíc později, tedy ve středu 5. února 2020, se Koťátka vydala vlakem do Kobylí. Směr solná jeskyně. 

Opět moc povedený výlet. Cesta vlakem se dětem líbila, měly možnost nahlédnout do zákulisí kanceláře na nádraží v Kobylí, systém sledování vlaku apod.. 

V solné jeskyni jsme se rázem ocitli jako v pohádce. Celkovou krásnou atmosférou umocňovalo prostředí, krásná měnící se světla a podmanivá hudba. 

Přestože nám naše město nabízí spousty zajímavých míst, které rádi navštěvujeme, už teď se těšíme na další výlety za jeho hranice. A o těch zas příště...

Mateřská škola * Děti na výletě do solné jeskyně v Kobylí na do VIDA centra v Brně

Text: Jana Otáhalová, učitelka Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice / 12. února 2020