Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školáci ze Zaječí nedají na Slunečnou dopustit, super výlet!

Loni si zažila rozhledna Slunečná svou velkou premiéru co by cíl školního výletu prvňáčků ze sousední obce Zaječí. A protože obstála na jedničku s hvězdičkou, zaječtí školáci se na ní vydali letos znovu, nejen však prvňáčci, ale dokonce i slečny a mladí páni z páté třídy. Výhled z tančící krasavice mezi vinicemi je nadchnul. Snad nejvíce se jim zalíbily pohádkové barevné sklípky pod Starou horou, ale hlavně oáza pro mlsné jazýčky, kiosek s občerstvením.

Ten vzali útokem, však také měl co nabídnout! Ráno napěchované mrazáky se zmrzlinou zely po jejich ataku prázdnotou, i po párcích v rohlíku se během mžiku jen zaprášilo a podstatně se také zúžily zásoby upomínkových a propagačních předmětů. Mamince a tatínkovi se přece z výletu dárek přivézt musí! A sobě také!

Mohlo by to vypadat, že se děti přijely na rozhlednu hlavně nabaštit. Omyl! Zahrály si míčové hry, na honěnou, kreslily křídami a v závěru výletu si zařádily na dětském hřišti u vlakové zastávky. To se jim ohromně líbilo. Klidně by si i vlak nechaly ujet, jen aby se tu mohly déle pohrát.

Děti doprovázely paní učitelky Dagmar Zemanová a Mgr. Alena Harmáčková,
které o vydařeném výletě napsaly na webové stránky ZŠ Zaječí následující řádky…

 

Ve zdravém těle zdravý duch

Toto si mohli notovat žáci 1. a 5. třídy, když se společně se svými třídními učitelkami vydali za krásami našeho nejbližšího okolí.  Vyšli si totiž pěšky na místní nádraží, odtud se „lokálkou“ přemístili do Velkých Pavlovic, aby se do kraje podívali z místní rozhledny -  Slunečná.

Počasí nám přálo a po menší zastávce už nás čekala Slunečná v celé své kráse. Před výstupem jsme se posilnili svačinou od maminky, neodmítli jsme ani návštěvu místního občerstvení. Kromě jídla a pití si někteří zakoupili také turistickou známku a jiné suvenýry. Před odchodem na místní zastávku jsme křídou na památku nakreslili několik obrázků.

Před odjezdem domů nás čekala ještě návštěva místního odpočinkového parku. Houpačkám a průlezkám neodolali ani páni kluci a slečny z páté třídy.

Dagmar Zemanová, Mgr. Alena Harmáčková

 

Takže příští rok znovu?!

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z výletu prvňáčků a páťáků ze ZŠ Zaječí na rozhlednu Slunečná
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Mgr. Alena Harmáčková

 

 


23-06-2015-BK