Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školáci společně prožili kouzelný DEN POEZIE

Na památku narození Karla Hynka Máchy (16.11.1810), ve středu dne 16. listopadu 2011, ožil celý první stupeň ZŠ ve Velkých Pavlovicích poezií. Pro děti bylo připraveno projektové dopoledne plné básní a recitace.

Již při vstupu do školní budovy byl každý žák přivítán básní ve formě tzv. motáku, které si sami vybrali, napsali a připravili do úhledných ruliček, mnohdy ozdobené stužkou, žáci 5. tříd.

První vyučovací hodinu probíhala ve třídách beseda o básnících, jejich knihách a ilustracích. Děti recitovaly naučené básně, přinesly a všem představily jednu svou knihu s básničkami, seznamovaly se s ilustrátory různých knih a na závěr se proměnily v básníky a tvořily nejen rýmy ale i celé básně.

Druhá hodina byla zaměřena na prohloubení vzájemných vztahů mezi jednotlivými třídami. Spolupracovali tak spolu vždy starší žáci s mladšími. Navzájem zdramatizovali veršované pohádky většinou od F. Hrubína a nechyběly jim ani nádherné kostýmy a kulisy. Ve skupinkách dále společně pracovali na úkolech z pracovního listu, kde hledali rýmy a ilustrátory, hádali hádanky a skládali přeházenou básničku.

Poslední dvě hodiny si děti zahrály na ilustrátory, vybraly si jednu báseň a tu se pokusily ilustrovat.

Pa chodbě vznikla během přestávky společná báseň, děvčata a chlapci vybrali mezi  sebou nejlepšího básníka a ilustrátora. Společně s pani učitelkami vystavili vzniklé práce na chodbách školy.

 

Celá akce se velmi vydařila, děti vše připravovaly s velkým úsilím a nadšením,
naučené básně se snažily co nejlépe zarecitovat a citlivě spolupracovaly s žáky jiných tříd.

 

Mgr. Lucie Nováková

 

Fotogalerii z DNE POEZIE na ZŠ Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

25-11-2011-BK