Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školáci besedovali s policistou, v rámci preventivních programů

Během měsíce dubna a května provedl policista Ing. M. Měchura z policie Břeclav pro žáky Základní školy Velké Pavlovice preventivní programy realizované formou besedy. Programy byly rozděleny do dvou bloků. 

První proběhl v dubnu a byl zaměřen na šikanu a kyberšikanu. Žáci se v něm dověděli, jaký je rozdíl mezi škádlením a šikanou a že hranice mezi nimi je velmi tenká. Byli upozorněni na to, že by neměli být lhostejní ke svým spolužákům, všímat si sebe navzájem, naučit se podat pomocnou ruku a nebát se ozvat, když jim někdo ubližuje.

Druhý blok proběhl v květnu se zaměřením na dopravní výchovu. Byl zaměřen na téma přecházení na přechodu -  kdo je chodec, kdo řidič, jak se chovat na silnici jako chodec i jako cyklista. Zábavnou formou si žáci vyzkoušeli a zopakovali pravidla správného přecházení přes přechod a také se dozvěděli, jak důležité jsou reflexní prvky na oblečení.

Závěrem bychom chtěli poděkovat policii Břeclav,
která preventivními programy pro žáky ZŠ realizuje.

FOTOGALERII z besedy policisty Ing. M. Měchury s našimi žáky * otevřete kliknutím ZDE

Text: Mgr. Jitka Řádková, pedagožka Základní školy Velké Pavlovice / 6.6.2023