Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školáci bádali nad histrorií velkopavlovických vinohradů

Dne 9. května 2014 jsme uspořádali projektový den, který zakončil celoroční práci žáků 3., 4. a 5. ročníku I. stupně ZŠ Velké Pavlovice. Cílem našeho projektu s názvem Historií velkopavlovických vinohradů byla analýza pomístních jmen na katastru obcí Velké Pavlovice, Bořetice, Němčičky, Rakvice, Velké Němčice, Velké Bílovice, Vrbice a Zaječí a zpracování slovníčku nářečních slov týkajících se prací ve vinohradě.

Žáci vyhledávali na mapě katastru Velkých Pavlovic názvy svých vinohradů a postupně je do mapy zaznačili. Dalším krokem bylo vyplnění pracovních listů na dané téma a zpracování slovníčku nářečních slov souvisejících s prací ve vinohradě.

Na řadu přišla i pohybová činnost v tělocvičně, kterou jsme nazvali terčový závod. Děti dostaly za úkol formou běhacího diktátu napsat latinský citát IN VINO VERITAS a lidovou moudrost našich předků.

Celý náš projekt jsme tak zakončili podle učení Jan Amose Komenského, který říkal, že aktivně a všemi smysly zapojení žáci si potřebné vědomosti a dovednosti osvojují mnohem snáze než při učení formou výkladu, zapisováním do sešitu a následného memorování.

Více o projektu HISTORIÍ VELKOPAVLOVICKÝCH VINOHRADŮ * najdete po kliknutí ZDE

 

Pedagogové I. stupně ZŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z projektového dne na I. stupni ZŠ „Historií velkopavlovických vinohradů“
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

17-05-2014-BK