Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Škola princů" končí, začíná ta "skutečná"

Letošní předškoláčci strávili minulý týden své úplně poslední dny ve školce. A zároveň byli také přijati do řad právoplatných školáků. Stalo se tak při příležitosti slavnostního Pasování na prvňáčky, které pro ně připravily paní učitelky ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice.

Děti a jejich rodiče, sourozenci, prarodiče a kamarádi se sešli ve společenském sále na velkopavlovické radnici, kde je již v nádherně vyzdobených prostorách přivítali matrikářka paní Dagmar Švástová a místostarosta pan Ing. Zdeněk Karber. Nechyběly samozřejmě ani všechny paní učitelky ze školky v čele s ředitelko MŠ paní Jiřinou Zigovou, které se o děti celá léta strávená v mateřince s láskou a nekonečnou trpělivostí staraly a mnohdy jim byly doslova druhou maminkou.

Program se nesl v duchu princů a princezen, stejně jako tablo, které si mohl každý koncem měsíce června prohlédnout za výkladní skříní prodejny ZAF Velosport. Právě za princátka se v den fotografování děti převlékly, aby tak ukázaly, že ještě stále žijí v říši pohádek, ale na druhou stranu už jednou nožkou opatrně a nesměle vstupují do světa ne snad úplně dospělých, avšak o trošku větších a zodpovědnějších.

Škola je místo úžasné, které otevře dětem celý svět. Jenomže proto, aby se toho co nejvíce naučily, budou muset začít hodně pracovat a stát se zodpovědnými samy za sebe. Určitě jim v tom budou ochotně nápomocny paní učitelky, které v rámci akce pasování zastoupil ředitel Základní školy ve Velkých Pavlovicích RNDr. Ludvík Hanák. Pan ředitel děti srdečně pozdravil a ujistil je, že se už na ně ve škole všichni moc těší.

Děti dostaly jako vzpomínku na tento mimořádný životní okamžik knížku a stužku, aby každý poznal, že už jsou velcí školáci.

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z Pasování na prvňáčky otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2012 Hana Fůkalová

 

Fotogalerii letošních prvňáčků – princeznovská fota z tabla, otevřete kliknutí ZDE

 

 

30-06-2012-BK