Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ŠKOLA PLNÁ CHUTÍ otevřela dveře

Na jedno víkendové odpoledne se Základní škola ve Velkých Pavlovicích proměnila ve školu plnou chutí. V sobotu 1. března 2014 se uskutečnil Den otevřených dveří a organizátoři zvolili jako motto „gastronomie ve výuce“, tedy jídlo a vše, co s ním souvisí. Návštěvníci se mohli nejen dozvědět mnoho zajímavostí o potravinách a stolování, ale také ochutnávat rozmanité dobroty.

Program odstartovala malá školní akademie, kterou tvořilo pásmo vystoupení žáků velkopavlovické školy. Postupně se představily děti z anglické školní družiny, vítězka recitační soutěže, nechybělo i hudební pásmo flétniček a vystoupení kytarového kroužku. Děti také ukázaly, že ovládají nejen svůj mateřský jazyk, ale také jim není cizí i němčina či angličtina a předvedly své dovednosti ve zpěvu či krátkém divadelním představení. Závěr patřil ostříleným deváťákům s krátkým tanečním pásmem v retro stylu.

Rodiče a prarodiče přišli se svými dětmi či vnoučaty zavzpomínat, ve které školní lavici před lety seděli. Zároveň také měli možnost se podívat, jak se škola v průběhu let změnila a zmodernizovala. Děti, buď samostatně nebo ve spolupráci s dalšími členy rodiny, se vrhly do plnění pracovního listu. Ve třídách i odborných učebnách II. stupně na ně čekaly různé úkoly a odpovědi na rozmanité otázky spojené s hlavním tématem této akce. Pro mnohé bylo překvapující, že jídlo lze spojit s jakýmkoliv vyučovacím předmětem. Kdo pozorně a pečlivě procházel a dokázal vyplnit všechny úkoly, dočkal se malé odměny, ale také si odnesl i nějaké nové informace.

Především u dospělých se s velkým úspěchem setkala stylově zařízená kavárna, která byla otevřena pouze tento den v jedné ze tříd. Kromě kávy nabízeli elegantní číšnici hostům také ovocné zákusky. Hned vedle, ve cvičné školní kuchyňce, se zase připravovaly chutné lívanečky.

V budově I. stupně si návštěvníci mohli prohlédnout učebny a ocenit výzdobu a práce dětí. Dominantou byla především fotografická výstava „Barvy podzimu“, které se účastnili žáci školy. A protože fotografie byly skutečně unikátní, bylo možné si je zakoupit a přispět tak na obnovu a rozvoj čtenářského fondu školy.

Den otevřených dveří, který pořádala základní škola ve spolupráci s občanským sdružením Domino, se u dětí i dospělých setkal s velkým úspěchem. Na jeho přípravě se podíleli nejen učitelé školy, ale i někteří žáci a žákyně. Akce „Škola plná chutí aneb gastronomie ve výuce“ se ukázala přitažlivá pro všechny generace.

Kolektiv pedagogického sboru ZŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii ze DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na Základní škole Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

Více o ZŠ Velké Pavlovice najdete na webových stránkách * www.zs.velke-pavlovice.cz

 

 

 

03-03-2014-BK