Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Skleničky poprvé zacinkaly

V nedělním odpoledni dne 16. listopadu 2008 se sešli velkopavlovičtí vinaři a spousta dalších hostů na 12. svěcení mladého vína. Tato křesťanská tradice byla obnovena v roce 1997 zásluhou Ing. Vojtěcha Pazderky z Mikulova a místních vinařů Ing. Františka Kostrhuna a Ing. Pavla Laciny.

Svěcení mladého vína se ujal pan farář Mgr. Petr Papoušek. Přítomné pozdravil i starosta města Ing. Pavel Procházka  spolu s místostarostou Ing. Zdeňkem Karberem, Ing. Josefem Procházkou za o.s. Víno z Velkých Pavlovic a Mgr. Alexanderem Tomečkem, předsedou Českého zahrádkářského svazu ve Velkých Pavlovicích. Obřad zkrášlil Presúzní sbor a cimbálová muzika. Vinaři připravili v sále sokolovny k ochutnání přes 200 vzorků letošního mladého vína.

Posvatomartinská neděle byla letos první oficiální příležitostí, kdy si milovníci vína mohli skleničkami přiťuknout, neboť tenhle obyčej je povolen skutečně až po svátku sv.Martina.

 

Takže všem Na zdraví!

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

17-11-2008