Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šipkovaná alis fáborkovaná za sladkým pokladem

V pátek po vyučování, dne 25. března 2011, připravilo Středisko volného času při ZŠ ve spolupráci se školní družinou pro všechny děti známou a oblíbenou venkovní hru „Šipkovaná“. V jednu hodinu odpoledne se vydala velmi početná skupinka 32 dětí zasoutěžit si do přírody. Nejprve jsme se rozdělili do tří skupinek, určili si svého kapitána, barvu a vyrazili na cestu.

Celá trasa vedla od prvního stupně ZŠ kolem kina směrem na Floriánek, podél břehu Trkmanky až do lesoparku u vlakové zastávky. Vzhledem k povaze terénu nás místo šipek vedly červené fáborky. U každého z nich se v rozmezí dvou až tří metrů ukrývaly lístečky pro jednotlivé skupinky.

Během cesty nalezli soutěžící celkem deset různých stanovišť se stejným počtem někdy až moc zapeklitých úkolů. Avšak nikdo se nenechal napálit a všem dětem se zdárně podařilo odpovědět správně.

V cíli trasy dostali soutěžící ještě bojový úkol, a to nalézt v lesoparku ukrytý sladký poklad a posléze co nejrychleji vyluštit přichystanou křížovku.

Po hodince soutěžení na nás již čekala jen zpáteční cesta ke škole. Díky pěknému teplému jarnímu počasí se nám vůbec nechtělo rozejít se domů, a tak mnozí pokračovali společně s družinou pohrát si na hřiště „za kostel“.

Mgr. Lenka Tesařová, SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z ŠIPKOVANÉ O SLADKÝ POKLAD
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Mgr. Lenka Tesařová

 

01-04-2011-BK