Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sezóna 2016/2017 našich nejmenších fotbalových nadějí aneb Renesance velkopavlovické přípravky

V uplynulé fotbalové sezóně 2016/2017 se podařilo fotbalovému oddílu TJ Slavoj Velké Pavlovice rozšířit počty dětí přípravkových ročníků 2006-2012 až na číslo 37. Po uplynulých hubených letech máme na Slavoji opravdu široký kádr šikovných malých fotbalistů a fotbalistek. Děti jsou místní, ale i z nejbližšího okolí.

Tréninky absolvují děti 2x týdně a o víkendech hrají množství zápasů a turnajů nejenom v rámci okresu, ale i na Brněnsku. Nezahálí ani v zimě, díky možnosti využití haly ZŠ. Pauzu od fotbalu mají hráči pouze o vánočních a novoročních svátcích a už se jde zase trénovat. Díky tomu byly děti  na jarní část sezony kondičně výborně  připravené.

Jaro jsme odehráli docela v náročném režimu, 2x týdně tréninky, každý víkend zápas, k tomu turnaje OFS a aby toho nebylo málo, téměř všichni reprezentovali své školy na turnajích McDonald cup, kde měli možnost zahrát si proti sobě.

Ke konci sezóny v neděli 4. června jsme v našem areálu TJ Slavoj pořádali jeden ze série turnajů OFS, kterého se zúčastnilo téměř 140 dětí. Vyšlo nám neskutečně počasí a na hlavním hřišti zalitém sluncem byl opravdu šrumec! Děti podaly výborné výkony a odměnou jim byla další vítězství pod dohledem svých nejbližších, kteří jim přišli fandit.

Starší přípravka začala na podzim s ročníky 2006 a 2007. Kluci a dívky hráli okresní soutěž, kde podávali skvělé výkony. Účastnili se výborně obsazených turnajů, jak venkovních, tak později halových, kde se vždy ukázali v dobrém světle.

Od jarní sezony jsme byli nuceni přesunout ročník 2006 do mladších žáků a nahradit je museli kluci ročníku 2008, což bylo hlavně ze začátku dosti bolestivé a to nejen pro samotné hráče! V průběhu jara se ale kluci vypracovali, zvykli si na rychlejší a tvrdší hru starších ročníků a nyní  na konci sezony sbíráme dílčí úspěchy, jak na mistrovských zápasech, tak na turnajích OFS.

Mladší přípravka (ročníky 2008 a 2009) pod vedení trenéra Josefa Rohrera, odehrála podobné zápasy a turnaje jako starší a po přesunech hráčů ročníku 2008 se potýkala s podobnými problémy. Jaro ale odehrála bezvadně a tahouny se stali kluci ročníku 2009, kteří si s tím poradili dokonale. V průběhu roku přišli další kluci a dívky, kteří ihned zapadli do kolektivu a jsem si jistý, že v příští sezoně odehrají všichni vynikající zápasy.

Minipřípravka (ročníky 2010 - 2012) je složena z úplných začátečníků a to již od pěti let, kterým se po celou jarní sezonu nově věnuje trenér Zdeněk Tomek. Tady se děti učí prvním fotbalovým návykům a radují se z prvních gólů.

Na turnajích OFS se odvážně pouští do protiútoků proti soupeřům a někdy je to opravdu „řežba“! Radost z toho mají nejen trenéři, ale hlavně rodiče, kteří své ratolesti k fotbalu přivedli.

Největší radost ale v tomto roce měli děti z nových dresů a teplákových souprav, které jsme mohli pořídit ze sponzorských darů, které věnovali výhradně místní podnikatelé a firmy. Věřte, že shánět finance v dnešní době není jednoduché, ale celá věc se podařila a děti se mohly na jaře obléknout do nového. 

Díky patří těmto sponzorům:
Jaroslav Bureš, Jiří Bureš, Petr Václavek, Radek Baloun, Libor Melichar, Jan Svrček, Milan Koubek, Petr Křivka, Libor Pilarčík, David Kallus, Jana Crháková, Mira Náležinský a Jirka Otřel.
Ještě jednou díky moc!!!

TJ Slavoj * Fotbalisté a fotbalistky týmů přípravky

Text: Miroslav Paštika, trenér starší přípravky TJ Slavoj V. Pavlovice / Foto: Archiv TJ Slavoj V. Pavlovice / 15.6.2017