Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Setkání Velké Pavlovice - Senica

V rámci realizace projektu „Uměním poznáváme své sousedy“ se v pátek 18. února 2011 uskutečnilo první společné setkání účastníků – amatérských fotografů a video-kameramanů z regionu Velké Pavlovice a regionu Senica. Tentokrát jsme se vypravili do našeho družebního města také proto, že se zde právě v pátek uskutečnila vernisáž prací zaslaných do soutěže amatérských fotografů „Náhlikova Senica“. Jak dlouhá je tradice amatérské fotografie a jejích příznivců v Senici můžeme poznat z toho, že v letošním roce se jednalo již o 51. ročník soutěže.

Přítomnost na vernisáži byla pro účastníky projektu takovou třešničkou na dortu základních aktivit daných projektem: společného setkání českých a slovenských partnerů, vzájemného seznámení, první výměny zkušeností.

Setkání se zvolenými lektory pro oblast fotografie: s uměleckými fotografy a vysokoškolskými pedagogy Mgr. Fero Tomikem a Mgr. Rudolfem Lendelem, kteří krátce představili své působení a svou tvorbu. Stejně jako dohodnutý program pro dvoudenní pracovní setkání, které se v rámci projektu uskuteční ve Velkých Pavlovicích ve dnech 7. a 8. května 2011.

Účastníci, kteří se budou věnovat video-kameře, se  setkají se svým lektorem, kterým je Bc. Jaroslav Beneš ze Střední umělecké výtvarné a multimediální školy v Brně, na pracovní schůzce jako přípravě pro workshop, a to v dubnu 2011.

 

Fotogalerii ze setkání otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Mgr. Dana Růžičková

23-02-2011 PV