Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Setkání školního ročníku 1941/42 * videoreportáž

Ve své mysli se zajisté do dob svého mládí na chvíli vrátili mnozí účastníci sobotního setkání školního ročníku 1941/42. Pro tento den možná právě symbolické setkání o životě u nás ve Velkých Pavlovicích, před lety a nyní v současnosti…, neboť malou chvíli před tímto slavnostním setkáním byli v obřadní síni přivítáni do života naši nejmladší občánci. 

Hosty z řad našich občanů, rodáků i občany z okolních obcí přijal starosta Velkých Pavlovic pan Pavel Procházka. Vzácná, sváteční nálada záhy naplnila výstavní sál na radnici, k čemuž přispěly i poetické verše a písně v podání paní Markéty Veverkové a Lucie Břouškové.

Při společném přípitku na zdraví, které je nezbytnou podmínkou spokojeného žití v čase, který nám všem byl do vínku darován a za zpěvu „živijó“, dovolím si říci, že z tváří mnoha hostů bylo znát srdečné dojetí!

Poděkování všech zúčastněných patří organizátorům tohoto setkání, zejména pak paní Marii Prokešové, která se vždy této role ochotně ujímá.  

Z matriky Dagmar Švástová

 

Slavnostní setkání školního ročníku 1941/42
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

 

04-06-2012-BK