Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Setkání se nám moc líbilo..."

Tak vyjadřovali včera vpodvečer přítomní senioři své pocity ze společného setkání, na které je pozval starosta města, Ing. Pavel Procházka. V našem městě žije přes 500 seniorů, kterým je více než 65 let, a proto jsou stejná setkání připravena i pro všechny ostatní zájemce na každé z únorových čtvrtečních odpolední. Takto se starosta setkal se staršími občany města naposledy před dvěma lety a pro některé ze zúčastněných bylo překvapením, kam se město za 24 měsíců práce opět posunulo.

Hezké bylo uvítání sklenkou vína a svátečními koláči, mnozí ze seniorů se také s radostí setkali se svými přáteli a známými. Bylo příjemné posedět si v teple a pohodlí, když se zrovna za oknem sypaly studené sněhové vločky, letos určitě poprvé. 

Program setkání uvedla matrikářka Dagmar Švástová, dalšího slova se pak již ujal Ing. Procházka. Jednomu z nejstarších dokumentů o životě města v daném roce bylo přesně 10 let, a tím bylo setkání zahájeno – krátkým filmem o roce 2003. V kontrastu s ním byl promítnut stejný střihový film z roku 2013. Velice se líbily staré fotografie, které představil starosta města a které mapovaly život, lidi i vzhled města přibližně před 60 lety.

Velký ohlas potom vyvolala prezentace, která nabídla přehled akcí realizovaných za poslední 2 roky – rekonstrukce zámečku na Ekocentrum Trkmanka, výstavba chráněných bytů pro seniory, stovky metrů chodníků, naučná stezka kolem Velkých Pavlovic, dobudování parku u zastávky ČD, vybudování biocentra Zahájka, obnovení a dobudování sklepů pod ekocentrem, které nyní nesou jméno Františka Lotrinského, rekonstrukce zahrady MŠ, úprava parčíku před školou, rozsáhlá výsadba zeleně i budování drobných krajinných prvků.

Starosta města, Ing. Pavel Procházka také představil budoucí projektové záměry města, z nichž nejbližší bude letošní oprava sokolovny.

S veselými úsměvy i veselou myslí si včerejší návštěvníci radnice ještě poseděli a pobesedovali se starostou města i společně mezi sebou. Při loučení pak organizátoři slyšeli od všech znovu upřímné: „Setkání se nám moc líbilo“.

 

Mgr. Dana Růžičková


 

Fotogalerii z prvního setkání starosty města se seniory roku 2014
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Mgr. Dana Růžičková

 

 

31-01-2014-BK