Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Setkání s Vlastimilem Vondruškou

Na včerejší podvečer připravily město a Městská knihovna Velké Pavlovice setkání s nejznámějším a nejčtenějším současným českým spisovatelem, dr. Vlastimilem Vondruškou. Autora i organizátory potěšil zcela zaplněný výstavní sál velkopavlovické radnice. Za skvělé vyprávění odměnili účastníci besedy spisovatele nadšeným potleskem. Zvláště, když v závěru slíbil svým posluchačům, že není ve Velkých Pavlovicích naposledy.

Dr. Vondruška vyprávěl o své životní cestě ke spisovatelské dráze, o svých zásadách, které při psaní dodržuje. Ze svých knih si vybral postavu panoše Oty, postavu ze série Oldřicha z Chlumu. Tím pádem se pak hovořilo o milostném životě ve středověku, o roli státu a církve v působení na životy lidí.

Účastníci setkání mohli požádat autora o podepsání přinesených vlastních knih, stejně jako si mohli celou škálu knih zakoupit přímo na místě. Pokud připomeneme pouze letošní rok, pak v lednu vyšla kniha o Oldřichovi z Chlumu, která se jmenuje Zločin na Bezdězu. V září byli potěšeni milovníci série Letopisy královské komory novým příběhem  vyšetřovatele Jiřího Adama z Dobronína s názvem Jáchymovští démoni. Právě tento týden všechny autorovy příznivce překvapilo vydavatelství Moba v Brně, když nabídlo na trh knihu Breviář pozitivní anarchie, s podtitulem Ideologie v době uprchlické krize. Pokud i vám jsou názory dr. Vondrušky sympatické, rozhodně si nenechte novou knihu ujít..

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Oldřich Otáhal / 14.10.2016

Městská knihovna * Setkání s Vlastimilem Vondruškou