Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Setkání mladých akordeonistů v ZUŠ Velké Pavlovice

Ve čtvrtek, dne 28. února 2013, se uskutečnilo v Základní umělecké škole Velké Pavlovice okresní kolo Národní soutěže ZUŠ ČR v sólové  hře na akordeon. Ze školních kol postoupilo celkem šest  žáků různých věkových kategorií: Apolena Nováková ze ZUŠ Velké Pavlovice, Antonín Wagner ze ZUŠ Břeclav, David Götz, Vít Jakeš, Lukáš Salášek a Tina Zeinerová – všichni ze ZUŠ Hustopeče. 

Odbornou porotu tvořili pedagogové hry na akordeon – Robert Zeman ze ZUŠ Velké Pavlovice a Hustopeče, Anna Úlehlová ze ZUŠ Břeclav a Helena Břečková ze ZUŠ Mikulov a Dolní Bojanovice.

Všechny zúčastněné, včetně rodinných příslušníků soutěžících žáků, přivítala ředitelka hostující velkopavlovické ZUŠ paní Milena Karberová a vyzvedla nejen kladný vliv hudebního vyučování na rozvoj osobnosti dítěte, ale také specifika hudebního nástroje, jakým je akordeon se svou širokou škálou krásných a výrazných zvuků a s možností uplatnění nejen u táboráků nebo ve vinných sklepích, ale i na koncertních pódiích.

V soutěžním repertoáru žáků byly zařazeny skladby J. L. Dusíka, W. A. Mozarta, L. v Beethovena, J. Ježka, S. Majkapara i lidové písně - nejčastěji v úpravách J. Kotíka, takže pro přítomné publikum se soutěž stala příjemným akordeonovým koncertem.

Odborná porota ocenila výkony všech mladých hudebníků, ale jejím prvořadým úkolem bylo vyhodnotit žáky, kteří postoupí do krajského kola. I. místo s postupem získali Apolena Nováková, Tina Zeinerová a Antonín Wagner, pěkná II. místa obsadili David Götz, Lukáš Salášek a Vít Jakeš.

Závěrem poděkovala ředitelka ZUŠ odborné porotě za její práci, soutěžícím žákům za pěkné výkony a doprovázejícím rodinným příslušníkům za podporu a rozvíjení hry na akordeon.

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii ze soutěže mladých akordeonistů v ZUŠ Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

 

 

02-03-2013-BK