Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Setkání managerů průmyslových zón

Velké Pavlovice se staly v minulém týdnu místem pro jednání 35 akreditovaných managerů průmyslových zón a odborníků na místní ekonomický rozvoj. Dvoudenní workshop byl tak další významnou akcí, která se v našem městě konala.

Velké Pavlovice se v souvislosti s cestovním ruchem a možnostmi nabídky příjemného ubytování, odpovídajícího, i když zatím skromného zázemí a nabídkou doprovodných programů stávají místem, které lze využívat k zajímavým seminářům, konferencím a setkáním. Jedno z nich se uskutečnilo v minulém týdnu a pro Velké Pavlovice bylo toto setkání zvlášť významné. A to z důvodu budování menší průmyslové zóny v lokalitě Hodonínská, kde město má k dispozici ještě téměř čtyřhektarový pozemek pro zajímavého investora. 

Akreditace průmyslových zón byl program Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, který realizovala agentura CzechInvest a měl za cíl proškolit zaměstnance měst, obcí a krajů, kteří měli na starosti přípravu a rozvoj průmyslových zón. Během let 2002 - 2004 bylo takto proškoleno cca 45 manažerů průmyslových zón z celé ČR (v oblasti FDI - přímých zahraničních investic, strategického plánování, přípravy a realizace výstavby průmyslových zón, marketingu a propagace průmyslových zón, apod.) a od té doby probíhají přibližně 1x ročně workshopy v různých regionech ČR, kde účastníci sdílí zkušenosti, nové poznatky získané při rozvoji svých průmyslových zón, lákání investorů a za tu dobu vytvořili profesní komunitu odborníků na místní ekonomický rozvoj. Tohoto workshopu 7 se mj. zúčastnili zástupci měst: Pardubice, Ostrava, Holešov, Most, Plzeň, Olomouc, Kutná Hora, Hodonín, Trutnov, zástupce Krajského úřadu Ústeckého kraje (Strategická průmyslová zóna Žatec Triangl).
 
Organizátoři (spol. BermanGroup - služby ekonomického rozvoje s.r.o.) zvolili Velké Pavlovice jako místo sedmého workshopu z několika důvodů. Proč se tato akce konala ve Velkých Pavlovicích odpověděl  jeden z organizátorů této akce Mgr.Miroslav Kotek: „Bylo to především diky velice proaktivnímu přístupu vedeni města. Nejenom při přípravě samotné akce, ale především pro svoji aktivitu a pozitivní přístup k rozvoji města a nově též k přípravě a realizaci projektu Podnikatelského Parku. Tento se postupně daří obsazovat jak místními firmami, tak I investory ze zahraničí a mě osobně těší, že jsem byl přítomen při zajišťování prvního zahraničního investora v této lokalitě – dánské firmy Berendsen. Dle prvních hodnoceni účastníků workshopu byla organizace této akce výborně připravena a splnila účel tohoto setkání. Navíc většina účastníků přislíbila brzkou účast ve Velkých Pavlovic na některé z akcí, které pořádá Město. Zajímavé bylo pro nás i přijetí na radnici a představení strategie města při jeho rozvoji.“


Účastníky workshopu zaujalo i promítání nově vydaného filmu „Krajina Modrých Hor“, mnohé zaujal natolik, že si jej odváželi jako památku na svoji návštěvu ve Velkých Pavlovicích.

 

Účastníci workshopu sdílí zkušenosti získané při rozvoji svých průmyslových zón

12-03-2009