Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šesťáci tmelili nový kolektiv v Křižanově, na adapťáku

Žáci šestých ročníků ZŠ Velké Pavlovice strávili tři dny plné pohody na adaptačním pobytu v rekreačním zařízení DRAK u Křižanova. Cílem tohoto pobytu bylo stmelit nově vznikající kolektiv dětí, které přišly do základní školy z různých škol a prostředí.

Cesta tohoto našeho malého výletu začala u školy, kde si dalo v pondělí sraz celkem 26 žáků a dvě paní učitelky. Po nezbytném vydání posledních pokynů jsme se vydali na vlakovou zastávku a tak začala naše cesta do Křižanova.

Cesta uběhla bez vážných komplikací a po jedenácté hodině nás přivítala nádražní cedulka hlásající cíl naší cesty – Křižanov. Další přesun byl již pěšky, ale ten jsme zvládli velmi dobře. Pan správce nám batohy z nádraží odvezl autem, a proto nám cesta rychle ubíhala.

Po příchodu do rekreačního střediska DRAK, které je situováno v malebném prostředí lesů, rybníků a překrásné přírody, následovalo rozdělení do pokojů. Po malé pauze už nám začal program, při kterém  jsme si měli ověřit, jací jsme a jak se umíme chovat k ostatním spolužákům ve třídě.

Již první hra Kolíček tomu napomohla. Zbavit se nepozorovaně kolíčku, to byl pro některé tvrdý oříšek. Během hry jsme si prohlédli okolí celého zařízení  a přesunuli se do klubovny. Zde pokračoval náš pondělní program formou poznávacích her.

Úterní dopoledne bylo ve znamení pracovních skupin v jídelně. Odpolední část byla věnována mapování okolí spojené s menší pěší túrou do lesa. Zde jsme se učili, jak se máme chovat v přírodě. Odměnou nám byl malý úlovek v podobě krásných hřibů, za kterých jsme měli radost. Takové u nás doopravdy nerostou.

Druhá část dne byla věnována sportovním akcím na hřišti a po večeři jsme se přesunuli do klubovny. Zde proběhlo zhodnocení celého dne a na závěr jsme si zahráli několik improvizačních her z Partičky.

Středa, poslední den, byl věnován celkové rekapitulaci našeho pobytu, závěrečným hrám a potom už jen balení a odchodu na vlakové nádraží.Tři dny uběhly jako voda, mnozí z nás by si pobyt prodloužili i na celý týden, ale nedá se nic dělat, výlet končí. Tak třeba zase na konci školního roku na nějakém na shledanou.

Žáci 6.A a B tříd ZŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z adaptačního pobytu žáků 6. tříd ZŠ Velké Pavlovice v Křižanově
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

27-09-2013-BK