Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šesťáci se seznámili, hrami a soutěžemi pod Slunečnou

Na Základní škole Velké Pavlovice proběhl adaptační den, který byl určen pro žáky 6. ročníku. Původním záměrem bylo tak jako každý rok uskutečnit třídenní adaptační pobyt v reakreačním zařízení Drak u Křižanova. Tento však nebylo možné zrealizovat z důvodu velké nemocnosti žáků. Nakonec se uskutečnil pouze jednodenní seznamovací program složený ze dvou částí.

První z nich proběhla ve třídě na základní škole a skládala se ze spousty her a soutěží. Druhá potom proběhla formou dvouhodinové vycházky na rozhlednu Slunečná. Novopečení šesťáci po cestě plnili řadu úkolů zaměřených na postřeh, rychlou reakci a práci ve skupině – v právě se utvářejícím novém školním kolektivu.

Nejvíce děti zaujaly hry na molekuly a pak také na krávy a chlívy. Ani starou dobou hrou na schovávanou, kterou znají všichni už od školky, nikdo nepohrdl.

Po zdárném návratu do školy proběhlo zhodnocení celého dne jak ze strany žáků, tak i hlavních organizátorek dne, p. uč. třídní Mgr. Jaroslavy Janů a tvůrkyně programu Ing. Lenky Bukovské.

Ing. Lenka Bukovská, www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Třída letošních šesťáků na „seznamovací“ akci, neboli „adapťáku“

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

26-09-2014-BK