Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šesťáci se jeli skamarádit do Křižanova

V tomto školním roce připravila Základní škola ve Velkých Pavlovicích novou aktivitu ,,Adaptační pobyt pro žáky šestých tříd“.

V krásném prostředí Českomoravské Vysočiny v rekreačním středisku ,,Drak“ v Křižanově, prožilo 24 dětí tři dny plných her, poznávání, ověřily si, jak je důležité vědět, že se mohou jeden na druhého spolehnout a taky, že ne vždy se všechno podaří.

Pro mnohé, kteří jeli poprvé vlakem, byla cesta do Křižanova velkým zážitkem. Na chatě nebyla maminka a tak vybalit, mít ustlanou postel a udržet pořádek na pokoji bylo nemyslitelné bez vzájemné pomoci a vědomí, že i já musím udělat něco pro to, aby se na dveřích vedla dráčka – maskota pobytu,objevil usměvavý smajlík.

Děti se navzájem poznávaly, objevovaly u spolužáků vlastnosti, o kterých nevěděly a pokud i na počátku někdo protestoval, že s ,,ním“, ,,s ní“, v družstvu nebude, najednou zjistili, že je velmi důležité je v družstvu mít.

Pro děti i vyučující, kteří pobyt zajišťovali, to byla obrovská zkušenost, která prokázala a potvrdila, smysl této školní aktivity.

 

Šesťáci na adaptačním pobytu v Křižanově

 

 

 

30-09-2011-BK