Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Seniorům se ve Ždírci líbilo


Účastníci výletu by ještě rádi uveřejnili pár slov jako komentář k fotodokumentaci, kterou si zde návštěvníci webových stránek města mohou prohlédnout.

Je nám líto, že jsme ráno nestihli vyfotit náš odjezd od velkopavlovické radnice a hlavně pana starostu, Pavla Procházku, který si udělal čas a přišel se s naší skupinou rozloučit a popřát šťastnou cestu. Zato jsme se vyfotili hned na první zastávce – pochopitelně kávové. Je vidět, že bylo krásně, modrá obloha, sluníčko a teplíčko. Byli jsme rádi, že autobus uvezl naše bundy a svetry, které jsme postupně odkládali.

Další fotky jsou dokladem o naší návštěvě skanzenu Veselý kopec, který patří k muzeím Vysočiny a leží velmi blízko Ždírce nad Doubravou. Sobota byla prvním dnem sezóny, dnem řemesel, takže zážitky ze skanzenu máme úžasné.  Všichni jsme si koupili na ochutnávání místní pečivo a keramické dárečky pro své blízké. Viděli jsme vystoupení národopisného souboru z Pardubic, tradiční dřevěné stavby se starobylým zařízením, včetně psí boudy, kadibudky nebo včelína.  Jenom jsme litovali, že ve skanzenu nemůžeme zůstat celý den. Aspoň máme důvod se na Veselý kopec znovu vrátit.

Na fotkách vidíte, že jsme si hodinku odpočinuli na obědě v motorestu U Pecinů, na který už s námi šel i ždírecký pan starosta, Jan Martinec, kterému za pozvání vděčíme. Moc se nám líbil Dům s pečovatelskou službou ve Ždírci. Překonali jsme se a vyšlápli si schody do třetího patra, abychom se mohli podívat do některých bytečků a popovídat si s místními obyvateli. Dokonce jsme jim pak trošku záviděli.

K pozvání našeho družebního města patřila i návštěva svátečního odpoledne pro seniory, které město Ždírec pravidelně pořádá jako taneční zábavu s malým občerstvením. Bavili jsme se tak dobře, že se nám v podvečer ani nechtělo loučit a odjíždět.

Můžeme se jenom těšit, že vzájemné kontakty seniorů z obou měst budou dále pokračovat

Mgr. Dana Růžičková

 

Fotogalerii ze sobotního výletu seniorů
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2010 Mgr. Dana Růžičková

26-04-2010 PV