Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Senioři si zkusili první pomoc, nanečisto, ale v potu tváře

Ještě neskončil ani první měsíc roku 2015 a členové Klubu důchodců z Velkých Pavlovic mají za sebou další společnou akci, osvětovou a navíc velmi přínosnou. Tentokrát si na besedu s přednáškou a praktickými ukázkami, jež se uskutečnila v úterý dne 27. ledna 2015, pozvali pracovnici ve zdravotnictví Bc. Zuzanu Otáhalovou. Ta účastníky akce proškolila na téma správné resuscitace, základu záchrany lidského života, a také přítomné poučila, kterak rozpoznat příznaky mozkové mrtvice.

Přednáška naše seniory velmi zaujala, dověděli se totiž spousty nových informací o moderních trendech ve zdravotnictví a inovací v postupech první pomoci. Úterní odpoledne však nebylo akcí pouze pasivní, naopak! Aktivně a na vlastní kůži si zájemci mohli vyzkoušet, kolik energie, sil a potu stojí samotná resuscitace, i když v tomto případě naštěstí pouze na modelové cvičné figuríně.

Je moc dobře, že si i nejstarší generace našeho města měla možnost oprášit, rozšířit a upevnit znalosti a dovednosti v první pomoci. Věříme však pevně, že je nebudou nikdy potřebovat využít v praxi, v reálném životě.

Seniorům přejeme, ať jim zdravíčko bez jakýchkoliv šrámů a kolapsů bez chybičky slouží!

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z přednášky na téma resuscitace, první pomoci a mozkové mrtvice
pro Klub důchodců otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal

 


28-01-2015-BK