Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Senioři si dali dostaveníčko pod Slunečnou

V pátek dne 22. května 2009 se uskutečnilo ve velkopavlovické sokolovně společné setkání seniorů z Velkých Pavlovic a ze slovenského družebního města Senica. Akce byla uspořádána v rámci projektu Přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007-2013 programu Rozhlédni se a poznávej.

Organizace se ujal Svaz postižených civilizačními chorobami Velké Pavlovice ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice. Slovenští přátelé byli pozváni na odpolední Májovou zábavu a také na prohlídku turistického areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná.

Seničtí byli rozhlednou doslovně nadšeni a přestože se jednalo především o starší lidi, někteří nezaváhali, zdolali všech pětasedmdesát schodů a rozhlédli se do krajiny okolo Velkých Pavlovic, do krajiny Modrých Hor.

Ke Slunečné přijeli seniory pozdravit starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka s primátorem města Senica RNDr. Ľubomírem Parízkem. Návštěva představitelů obou spřátelených měst všechny přítomné velmi potěšila.

Starostové se v první řadě přivítali s organizátorkami setkání. Za Velké Pavlovice to byla paní Emílie Zajícová (předsedkyně SPCCH) a za Senici paní Božena Hradská (zástupkyně seniorů). Poté si se všemi společně povyprávěli jak o výstavbě samotné rozhledny, tak i o dalších novinkách ve Velkých Pavlovicích, ale také o možnostech dalších setkávání a výletů.

Společné setkání pokračovalo až do pozdních nočních hodin příjemnou Májovou zábavou plnou tance a dobré nálady.

 

Májové setkání seniorů se neslo na vlnách pohody a dobré nálady ...

Paní Kurdíková - nejstarší členka SPCCH Velké Pavlovice

Foto © 2009  Karolína Bártová

 

 

26-05-2009