Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Senioři se vypravili do pohádky, na výstavu Floria JARO

Klub důchodců z Velkých Pavlovic si vyrazil ve středu 4. května 2016 na další ze svých četných zájezdů. Tentokrát se stalo cílem jejich putování město Kroměříž, kde se koná jubilejní 40. ročník celostátní prodejní výstavy pro zahradníky a zahrádkáře Floria JARO 2016.

Výstaviště se při této příležitosti proměnilo v místo provoněné okouzlujícími aranžmá z jarních cibulovin, které návštěvníky láká do světa pohádek.

Hlavní expozice nese název „Květinová pohádka“, to díky nespočetné řadě výjevů z Večerníků. Pohádkové příběhy jsou vyzdobeny velkým množstvím vazeb z tisíců kusů narcisů, tulipánů, hyacintů, ale také muškátů a petúnií. Nechybí ani přehlídka rododendronů, okrasných stromů a keřů.

Naši dříve narození byli nadšeni z Krakonoše, Karafiátových Broučků, Rákosníčka, Víly Amálky a z Perníkové chaloupky, která se navíc proměnila v cukrárnou plnou sladkých dobrot.

Kromě pokochání se z této nádhery došlo i na patřičný vítr v peněžence. Odolejte a nic si nekupte, to přeci i při sebe větším zapřením a pevné vůli nelze! Autobus tak vyjel z bran kroměřížského výstaviště napěchován přísadou, květinami, sazeničkami keříků a spoustou dalších potřebných věciček pro zahrádku.

Sláva nazdar výletu… a co teď? Určitě co nejdříve zorganizujeme další. Už teď se těšíme!

 

Pokud jsme Vás prostřednictvím tohoto příspěvku a fotogalerie nalákali, vězte, výstava potrvá až do neděle 8. května 2016.
Máte tedy pár posledních dnů na to ji ještě navštívit. Více o výstavě Floria JARO 2016 Kroměříž * po kliknutí ZDE.

 

Za Klub důchodců Velké Pavlovice Karolína Bártová


 

Fotogalerii ze zájezdu velkopavlovického Klubu důchodců
na kroměřížskou výstavu Floria JARO 2016 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 


05-05-2016-BK