Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Senioři opět na toulkách, tentokrát v jihočeské Třeboni

Zdalipak se okolo Třeboně pasou koně, toho si vzhledem k nabitému programu zájezdu do jižních Čech členové velkopavlovického Klubu důchodců snad ani nestačili všimnout. Za objevováním krás kraje, který je díky nespočtu rybníků proděravělý jako ementál, se vydali začátkem tohoto týdne. Cílem se stalo město kapra, Třeboň.

Toto město je však věhlasné také lázeňstvím, nádherným náměstím, zámkem a řadou dalších významných památek v čele se Schwarzenberskou hrobkou, kterou si naši dříve narození nemohli nechat ujít. Prohlédli si ji skrz na skrz.

Nevynechali ani komplex tamních Městských slatinných lázní a nebo historické jádro města s Masarykovým náměstím. Tomu dominuje pro Třeboň tolik typická radniční věž, zdobí jej domy s úchvatnými renesančními a barokními štíty a je možné odtud plynule přejít do zámeckého parku či k prohlídce samotného zámku, který je navýsost výstižně nazýván „perlou v okvětí vodní růže“.

Řekne-li se Třeboň, milovníkům oroseného krýglu okamžitě vyvstane na myli pivovar Bohemia Regent. I ten naši výletníci osobně navštívili a pochopitelně ochutnali zdejší lahodný mok.

Počasí přálo, sluníčko hřálo, dešťové kapky si vzaly dovolenou a nálada? Výtečná!
Už teď naše babičky a dědečkové spřádají plány, kam si vyrazí příště.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z výletu velkopavlovického Klubu důchodců do jihočeské Třeboně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal

 

 


18-06-2015-BK