Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Senioři na cestách. Cílem byla Vysočina a družební město Ždírec nad Doubravou

V sobotu 23. dubna 2022 navštívil Klub důchodců Velké Pavlovice spolu se starostou panem Jiřím Otřelem seniory z družebního města Ždírec nad Doubravou, které se nachází v srdci Vysočiny.

V dopoledních hodinách, za doprovodu starosty města pana Ing. Bohumíra Nikla, místostarosty pana Ing. Františka Němce a paní Ludmily Andělové z místního spolku seniorů, nejdříve navštívili sklárnu v Karlově. Zde měli možnost prohlédnout si bohatou expozici sklářských výrobků a také byli svědky výroby skleněných figurek. 

Poté následovala okružní jízda městem Ždírec nad Doubravou zakončená návštěvou nového hřiště, jež je součástí areálu místní školy. 

Po vynikajícím obědě ve školní jídelně se naši senioři přemístili do kulturního domu ve Studenci, místní části Ždírce nad Doubravou, kde se setkali po dvouleté přestávce se ždíreckými seniory. Na všechny zde čekala taneční zábava se skupinou MudrBand, vystoupení dětského pěveckého sboru a výborného občerstvení. Domů se naši senioři vraceli unaveni, avšak plni dojmů a nezapomenutelných zážitků.  

Klub důchodců * Výlet za seniory do družebního města Ždírce nad Doubravou

Text: Oldřich Otáhal, Klub důchodců Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 25.4.2022