Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sen, dostat se do Evropského parlamentu, který se stal pro Sarah již v 19 letech skutečností

Sarah Horáková, devatenáctiletá studentka Masarykovy univerzity, která teprve minulý rok dokončila své středoškolské studium na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích se již od svých 13 let věnuje projektům Erasmus plus a cestování. 

Její cíle byly od jakživa cestovat a snažit se ukázat, že i mladí lidé dokáží velké věci. Sen, který si myslela, že si splní možná za pár desítek let se jí však nyní stal skutečností. 

Před necelým rokem, kdy si ještě tenkrát jako maturantka založila v 18 letech svou první neziskovou organizaci pod názvem EUth Together začala zjišťovat, že spojení cestování a vzdělání je určitě směr, který chce následovat. Díky projektům dostala příležitost za pouhý rok navštívit přes 20 zemí a čerpat inspiraci od ostatních nejen ve školství, učit se nové jazyky a poznávat nové kultury. 

I díky její NGO Sarah Horáková dostala nabídku práce v Evropském parlamentu v Bruselu, kam se bude v září 2023 stěhovat. "Není to jednoduché skloubit vysokou školu s mými koníčky a dalšími dvěma zaměstnáními, které aktuálně mám, avšak všechno jde, když se chce. V Bruselu se budu snažit zůstat co nejdéle, abych se především zaučila od zkušených a měla motivaci dále pokračovat. Vysokou školu rozhodně přerušovat nehodlám, v dnešní době, kdy je možné vše on-line se to dá zvládnout. Věřím a doufám, že právě i tato příležitost mi otevře oči, ale také další dveře k novým dobrodružstvím a já tak budu moci poznávat další kouty světa ve spojením se vzděláním a kariérou.", uvedla Sarah před její "cestou kolem světa" po úspěšném dokončení zkouškového období na Masarykově univerzitě v Brně. 

Sarah budeme moc držet pěsti, ať se jí v Evropském parlamentu daří a užije si nelehkou práci plnými doušky!

Zdroj: Sarah Horáková / 10.2.2023