Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Segovia + V.Pavlovice = první vzájemná výměna studentů

Co má společného spojení Segovia a Velké Pavlovice? Na první pohled je jasné, že se jedná o španělské a moravské město. Ke vzájemné spolupráci našich škol nás přivedl projekt Erasmus +. A tak již nebylo daleko od myšlenky uskutečnit vzájemnou (reciproční) výměnu studentů Španělska a České republiky.

Španělští studenti přicestovali minulý týden do Bratislavy. Zde je již očekávali naši studenti, aby se jim na sedm dní stali nejen průvodci, ale i hostiteli ve vlastních rodinách. Myšlenka pobytu spočívá v tom, že studenti jsou ubytovaní v hostitelských rodinách našich studentů a na jednotlivé dny jsou jim připravovány výlety a exkurze v rámci našeho regionu (Brno, Moravský kras, Lednice). Veškerá komunikace se uskutečňuje v anglickém jazyce, tím studenti v praxi aplikují své znalosti z běžné výuky.

Realizace projektu by nebyla možná bez nadšení Mgr. Zdeňka Loskota, který se stal garantem projektu, a i dalších pracovníků školy. Velký dík patří rodinám našich studentů, kteří nás v tomto záměru podpořili a přijali španělské studenty. V neposlední řadě musím ocenit podporu města Velké Pavlovice, které nám poskytlo autobus na výlety, a pochopitelně všem našim partnerům, kteří nám ochotně vyšli vstříc při zajištění programu (Šlechtitelská stanice vinařská, Ekocentrum Trkmanka, Vinařství Lacina).

Týden utekl velmi rychle a nastává čas loučení, ale i očekávání dalšího společného setkání s novými přáteli v Segovii na přelomu září a října. V Segovii tedy na shledanou.

 

PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z první výměny studentů - Segovia Španělsko a Velké Pavlovice Česká republika
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


21-06-2016-BK