Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedmáci zvládli lyžařský výcvik na jedničku!

Žáci Základní školy Velké Pavlovice strávili týdenní lyžařský výcvikový kurz v Čenkovicích v Orlických horách. Celkem 34  žáků sedmého, osmého a devátého ročníku  pod vedením lyžařských instruktorů J. Otřela, Mgr. L. Veverkové, J. Janů. Ing. L. Bukovské a zdravotnice Mgr. J. Procházkové–Poulíkové začalo svůj výcvik v neděli za velmi krásného slunečného počasí.

Byla vytvořena 3 družstva – začátečníci, carving a snowbording. První dny nám vyšlo počasí až k závidění. Azurová obloha, usměvavé sluníčko, nadýchaný sníh. V úterý počasí ukázalo svou odvrácenou tvář. Mlha a námraza. Bílé jehličky jinovatky nám vytvářely na vlasech ty nejpodivnější tvary a mnohým to moc slušelo. Ale lyžovat se nepřestalo.

Kromě lyžování proběhl i malý turnaj ve stolním tenise a ve středu beseda s členem Horské služby. Děti vyslechly poutavé vyprávění, zkusily si některé pomůcky a taky je zajímalo, co je třeba k tomu, aby se mohli stát záchranářem. Na závěr pobytu proběhly závody ve slalomu jednotlivců.

Ing. Lenka Bukovská

 

Fotogalerii z lyžařského výcviku v Čenkovicích v Orlických horách
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

08-02-2011-BK