Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedmáci na filmovém festivalu ve Zlíně

Ve dnech 3. a 4. června nás čekal školní výlet. V úterý ve čtvrt na sedm se loučíme s rodiči a vyrážíme lokálkou přes Hodonín rychlíkem na Zlín. V osm stojíme na vlakové zastávce a výlet může začít. Hned ze začátku nás drží v napětí film Parta mimo zákon (Kluci a holky chtějí hrát baseball, jenže rada města se rozhodla, že z hřiště udělá městskou skládku. Vypukne boj. Parta dětí odolává starostovým nenápadným machinacím s dravostí a humorem.). Po jeho skončení se přesouváme na ubytovnu, kde z nás padají těžké batohy a vyrážíme na další lahůdku Jack a mechanické srdce (Na konci 19. století se v Edinburghu narodil malý Jack. Jeho srdce je však zmrzlé, tak mu porodní bába nahradí vadné srdce kukačkovými hodinami. Ty budou fungovat jenom v případě, že se chlapec nedotkne jejich ručiček, bude se vždy ovládat a především se nezamiluje.). V sále se s námi objevuje i herečka Simona Babčáková. Potom následuje hodinový rozchod na oběd. Vyrážíme na zámek. Hrajeme deskové hry, snažíme se o chemické pokusy. Ještě před večeří potkáváme na červeném koberci spoustu herců, zpěváků a režisérů (např. Uhlíř, Suchánek, Dejdar, Morávková, Hrubešová, Čenský).

Někteří odcházejí s paní učitelkou na tiskovou konferenci. Pořizujeme několik fotek a šťastnější dostanou i pár podpisů. Času není mnoho a my prcháme na večeři. Hodně nás potěšil koncert Báry Basikové, kapela Badyan a letní kino. Plni očekávání se usazujeme na louce a přichází za námi film Vejška, který je volným pokračováním filmu Gympl se známým hercem Jiřím Mádlem. Tento film nás nenechal nikoho klidným a všem kolují v hlavách myšlenky o studentském životě. V jedenáct všichni padáme do postelí.

Dvakrát se převrátíme v posteli a už je tu půl sedmá. Po snídani popadneme batohy a vyrazíme na poslední film jménem Super třída II., pan učitel na výletě (Třída vyráží se svým učitelem na výlet, ale bohužel jsou pod dozorem rázné ředitelky školy. Co se však bude dít, když ředitelku nečekaně odvezou s úrazem a pan učitel nedodržuje přesně stanovený rozpis výletu.). Stejně velký dojem v nás zanechal DEN DĚTÍ S ČESKOU TELEVIZÍ – obrovské množství soutěží!. A jaké bylo naše překvapení? Na pódiu se objevil náš dobrý známý Roman Pastorek, pozval nás, ale k získání malého bludišťáka nám chyběl kousek. Program pokračoval na zámku a nás rozesmával Ruda z Ostravy, který nešetřil fotkami a podpisy.

Smutně odcházíme k vlakovému nádraží, plni skvělých zážitků a vyrážíme směrem k Pavlovicím.

Markéta Pešková, VII. A

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

12-06-204 PV