Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedmáci a osmáci "lyžníci" na sjezdovkách v Čenkovicích

Tak, a je to opět tady – kufry, batohy, lyže. Ještě autobus a můžeme vyrazit. Směr: Čenkovice, důvod: lyžařský kurz, osazenstvo: žáci 7. ročníku a pár osmáků. Nováčci sedmáci navíc plní vyjukaného očekávání, ostřílení osmáci s tajuplným zkušeným výrazem.

Po cestě jsme hledali alespoň flíčky sněhu – ale, bohužel, nic. „Počkejte, až projedeme Kouzelným lesem“, utěšovala nás paní učitelka Bukovská. A skutečně – Čenkovice nás přivítaly v bílém.

Tak rychle vybalit oteplováky a hurá na svahy! Jen, vybavení některých jaksi neodpovídalo tak docela horským podmínkám – nízké ponožky do přezkáčů či plátěné botasky na vycházku do sněhu. Pro některé bylo taky obrovským překvapením, že se na horách lyžuje ☺!

Ale jinak fajn. Kromě nového kuchaře, který fantasticky vaří, se tu moc nezměnilo. Hlavně, že zůstala stará receptura na nepopsatelnou pizzu! A tak se ráno u pokojů jako každý rok hromadí stohy krabic od pizzy. A jako každý rok – a tento obzvlášť – největším problémem je nepořádek dětiček „mamánků“ na pokojích a chybějící ruce maminek, které by ho za ně uklidily.

Podmínky na lyžování jsou úžasné a po dvou dnech není v kurzu už žádný začátečník! Lyžníci suverénně vyjedou na vleku a pak fičí dolů – tu „Černý ďábel“, tu něžná „Sněženka“.

Ale i tento kurz bude jednou končit a nám se zatím nechce ani pomyslet na to, že budeme muset balit, nasednout do autobusu a s Čenkovicemi se rozloučit.  I tato chvíle bohužel jednou nastala, tak tedy hurá domů a někdy opět, milované Orlické hory, nalyžovanou!

Účastníci lyžařského kurzu Čenkovice – Orlické hory 2013 ze ZŠ V. Pavlovice

 

Fotogalerii z lyžařského výcviku sedmých a osmých ročníků žáků
ZŠ Velké Pavlovice v Čenkovicích v Orlických horách
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

07-02-2013-BK