Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedm medailí ze ZLATÉ UDICE - kapitální úlovek domácích

Celý poslední dubnový víkend byl ve Velkých Pavlovicích ryze rybářský. Po sobotním double závodě v rybolovné technice (více o závodech ZDE), přišly v neděli dne 29. dubna 2012 na řadu děti, které si zasoutěžily v oblastním kole ZLATÉ UDICE. K závodům se zaregistrovalo celkem 18 účastníků ze tří místních organizací a rybářských klubů – pořádající Klub sportovního rybářství Velké Pavlovice, Jihlava a Lysice.

Závodníci byli rozděleni do tří základních kategorií – Žáci (do 15 let), Žákyně (do 15 let) a Dorost (do 18 let). Klub sportovního rybářství Velké Pavlovice reprezentovali v kategorii Žáci Martin Horák, Kryštof Kaderka, Tobiáš Kaderka, Onřej Latýn a Jiří Šula; v kategorii Žákyně Julie Šulová a za Dorostence nastoupili Petr Peška, Jakub Procinger a Jakub Svoboda.

Na programu závodů byly následující disciplíny – Lov ryb udicí – plavaná, Rybářské znalosti a dovednosti – testy, poznávání ryb, živočichů a rostlin a Rybolovná technika – pětiboj. Celý průběh soutěží byl řízen dle oficiálních Směrnic pro zlatou udici – www.rybsvaz.cz.

Celodenní rybářské klání se uskutečnilo v krásném prostředí revitalizovaného velkopavlovického rybníka, v jehož vodách se soutěžilo v první disciplíně, tedy v lovu ryb udicí. Zázemí a azyl malým závodníkům i pořadatelům poskytla nová moderní rybářská bašta, v jejíž klubovně proběhl písemný znalostní a dovedností test. Ideální prostor pro rybolovnou techniku našli závodníci na sousedním travnatém fotbalovém hřiště TJ Slavoj.

Velkopavlovickým závodníkům se velmi dařilo, obsadili ve všech třech kategoriích první příčky a mezi sebe si rozdělili celkem 7 medailí – 3 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové.

Celou výsledkovou listinu OBLASTNÍHO KOLA ZLATÉ UDICE – VELKÉ PAVLOVICE 2012
si můžete stáhnout ve formátu PDF po kliknutí ZDE.

 


 

Medailové umístění – ZLATÁ UDICE 2012; Velké Pavlovice * 29. 4. 2012

 

Kategorie DOROSTENCI

1. Jakub Procinger, Velké Pavlovice
2. Jakub Svoboda, Velké Pavlovice
3. Petr Peška, Velké Pavlovice

 

Kategorie ŽÁCI

1. Ondřej Latýn, Velké Pavlovice
2. Martin Horák, Velké Pavlovice
3. Kryštof Kaderka, Velké Pavlovice

 

Kategorie ŽÁKYNĚ

1. Julie Šulová, Velké Pavlovice
2. Hana Vlachová, Lysice
3. Sofie Danácová, Lysice

 

Všem úspěšným soutěžícím posíláme obrovskou gratulaci a postupujícím přejeme
hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční dne 19. května 2012 v Týnci.

 

Karolína Bártová

 

 

Fotogalerii z Oblastního kola ZLATÉ UDICE 2012 ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Michaela Šulová

 

 

03-05-2012-BK