Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedm medailí z Prešova putuje do Velkých Pavlovic

Moravská a česká vína opět uspěla na mezinárodním měření sil. Z prešovské soutěže vín MUVINA 2009 si tuzemská vína odvážejí 71 medailí, včetně dvou titulů šampiónů. Ke 14 zlatým se přiřadilo úctyhodných 57 stříbrných.

Jednu zlatou a tři stříbrné si z Prešova přivezl Radomil Baloun, jednu zlatou Pavel Lacina
a dvě stříbrné Vinařství V & M Zborovský - vinaři z Velkých Pavlovic
.

Baloun Radomil Sauvignon výběr z hroznů 2008 - Zlatá medaile
Baloun Radomil Aurelius pozdní sběr 2008 - Stříbrná medaile
Baloun Radomil Rulandské šedé pozdní sběr 2008 - Stříbrná medaile
Baloun Radomil Alibernet pozdní sběr 2008 - Stříbrná medaile
Lacina Pavel Neuburské pozdní sběr 2008 - Zlatá medaile
Vinařství V&M Zborovský Rulandské šedé výběr z bobulí 2007 - Stříbrná medaile
Vinařství V&M Zborovský Chardonnay pozdní sběr 2008 - Stříbrná medaile

Moravští a čeští vinaři do soutěže přihlásili prostřednictvím Národního vinařského centra a za podpory Vinařského fondu rekordních 264 vzorků vín. Téměř třetina z nich pak získala ocenění. „Tento rok na Slovensku naše vína opravdu excelovala,“ komentuje Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra a dodává: „Ze sedmi titulů šampiónů, které porota udělila, jsme získali dva.“

Titul šampióna obdrží víno, které je ohodnoceno největším bodovým průměrem a zároveň získá zlatou medaili v každé kategorii. V dané skupině přitom musí být minimálně deset soutěžních vzorků.

“Toto největší ocenění obdržela firma Vinařství Proqin za sekt Stephanius a Sonberk za Tramín červený, slámové víno 2008. Zmínil bych ještě firmu Vinařství Volařík, která získala skvělé čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile a díky tomu se stala jednou z nejúspěšnějších vinařských firem na této soutěži.“ dodává Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

V soutěži se o ceny ucházelo na 619 vzorků. Kromě našich zástupců o ocenění bojovala také vína z Argentiny, Portugalska, Itálie, Německa, Španělska, Bulharska, Maďarska, Slovinska a Slovenska. Celkem se zúčastnilo 14 států. Kvalitu vín posuzovala mezinárodní porota složená ze zástupců celé Evropy.

Soutěži MUVINA 2009 byl přidělen patronát O.I.V., mezinárodní organizace pro révu a víno, To ji řadí po bok prestižních světových soutěží vín jako jsou Vinalies Internationales Paris nebo Sélections Mondiales des Vins Canada.

01-07-2009