Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedm medailí pro velkopavlovické vinaře

Letošní rok je pro moravská a česká vína na mezinárodních soutěžích mimořádně úspěšný. Nejnověji zaujala na jubilejním 30. ročníku prestižní International Wine Competion (IWC) v San Franciscu, kde se jim podařilo získat 77 medailí ze 106 zaslaných vzorků.
Letos hodnotily odborné komise International Wine Competion 3 897 vzorků vín od 1 290 vinařů ze 27 zemí celého světa. V silné konkurenci se moravským vínům podařilo získat 3 velké zlaté (Double Gold*), 3 zlaté, 32 stříbrných a 39 bronzových medailí.

„Kvalita vín na velkých mezinárodních soutěžích je rok od roku vyšší. O to cennější je pak skutečnost, že se nám na IWC podařilo získat oproti loňsku více než dvojnásobek medailí. Jestli snad ještě loni někdo ve světě o prvotřídnosti našich vín pochyboval, letošní výsledky jsou zcela výmluvné,“ komentoval další významný úspěch našich vín a vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Za pozornost stojí také čtrnáct medailí pro naše červená vína, což zvláště na americkém kontinentě potvrzuje jejich rostoucí kvalitu. Na tři ocenění dosáhla také stále populárnější moravská rosé.

IWC San Francisco je považováno za vstupní bránu na trh s vínem na americkém kontinentě a zároveň bývá označováno jako nejuznávanější mezinárodní vinařská soutěž na území USA.

Velkopavlovičtí vinaři si ze San Franciska přivezli 7 medailí. Vinařství Lacina získalo stříbrnou medailí na Veltlínské zelené 2009, dvě stříbrné medaile si přiváží i vinařství V&M Zborovský za vína Rulandské bílé výběr z hroznů 2009 a Muškát Ottonel, pozdní sběr 2009 a Vinařství Pavlovín, spol. s.r.o. dostalo na  Cuvée Pinot gris and Chardonnay 2008 stříbrnou medaili a na Sauvignon, výběr z bobulí 2008 bronzovou medaili. Další dvě bronzové medaile patří Vinařství Baloun za Děvín, výběr z hroznů 2009 a Müller Thurgau, pozdní sběr 2009. Více o soutěži IWC ZDE.

 

Velkopavlovičtí vinaři v San Francisku uspěli...


 

Vinařství Lacina

Pavlovín, spol. s.r.o.

Baloun

V & M Zborovský

 

Zdroj : NVC

17-07-2010 PV