Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sedm bodů od Chebu!

Přesně tolik scházelo, aby se tým ve složení Tereza Bílková (sexta), Kamil Kadlec (kvinta) a Richard Ševčík (kvarta) probojovali do celostátního kola Dějepisné soutěže studentů gymnázií. 

Tento ročník byl za těch 9 let, kdy se naše gymnázium do soutěže zapojuje, suverénně „nejnabitější“ – zapojilo se do něj totiž 309 gymnázií České republiky a Slovenské republiky (206 ČR a 103 SR). Tento ročník zachycoval evropské událostí od Postupimské konference až do helsinské konference v roce 1975.

Klíč k postupu do celostátního kola, jež pořádá Gymnázium Cheb, je relativně jednoduchý: z krajské soutěže, kterou spoluorganizuje pro náš kraj Biskupské gymnázium, postupují přímo týmy z prvních tří míst, dalších 16 míst je určeno pro školy obou republik s největším počtem bodů. A právě 106 bodů bylo onou magickou hranicí, k níž našim třem historikům chyběla „sedmička“ bodů. Jihomoravský kraj je krajem se suverénně největším počtem zúčastněných škol (28 gymnázií). Pro srovnání třeba za kraj Olomoucký soutěžilo škol jedenáct.

Studentům velmi děkuji za hodiny strávené nad studiem událostí a témat zachycujících politiku, kulturu, sport, umění… Děkuji i za skvělou reprezentaci školy a přeji vám hodně štěstí nejen ve studiu historie.

Gymnázium * Studenti Gymnázia Velké Pavlovice pouhých sedm bodů od postupu do celostátního kola Dějepisné soutěže v Chebu

Text: Mgr. Pavla Míchalová, Gymnázium Velké Pavlovice / Foto: Mgr. Pavla Míchalová / 17.4.2023