Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Se Sokolem do hvozdů Pálavy aneb Podesáté hřebenovkou z Pavlova až do Mikulova

V sobotu, dne 23. dubna 2022, se uskutečnil již X. ročník jarního přechodu Pálavy se Sokolem Velké Pavlovice. Byl to sice jubilejní kulatý ročník, ale co do počtu s méně účastníky, než bychom si byli přáli. 

Komornější sestava se však nenechala zahanbit a do výšlapu se vydala s pevným odhodláním si den užít na tisíc procent, s dobrou náladou, radostí ze zdravého pohybu a s chutí strávit aktivní chvíle s přáteli. 

Počasí se sice po ránu netvářilo úplně ideálně, ale jakmile jsme dorazili do Pavlova, dostalo rozum. Mračna se protrhala a po celý zbytek dne bylo krásně, ani zima ani horko, zkrátka a dobře „tak akorát“ na pěší turistiku.

Letos jsme nezačali výšlap jako obvykle návštěvou vinotéky u Paulusů, ale v obecní vinotéce v Pavlově, která byla pro některé z nás novinkou. Dobré kafíčko, pohárek vína či pro děti ovocný čaj, byly skvělým zpestřením startu našeho výletu. 

Někteří náruživí turisté však tuto „kulturní vsuvku“ dobrovolně oželili. Zřejmě je nohy už brněly natolik, že se raději tekuté pochutiny vzdali a vydali se na cesty turistickou stezkou vzápětí po příjezdu do Pavlova. Cíl si totiž naplánovali až v Mikulově, čekala je tedy dlouhá a náročná cesta a navíc hořeli nedočkavostí po tsunami zážitků z divokých hvozdů pálavské přírody. Jiní zase žhavili své fotoaparáty, chystali se na lov těch nejúžasnějších kompozic a bažili po celodenní hře světel. Holt, co člověk, to koníček a priorita, aneb, jak se u nás na Moravě říká: "Proti gustu žádný dišputát!"

Všichni jsme zdárně celý výšlap zvládli a pořádně si ho užili – což byla meta nás všech.
Už teď se těšíme na další ročník! Přidáte se k nám?

Pohybu zdar, turistice a dobré náladě zvlášť!

T.J. Sokol * Jarní přechod Pálavy - jubilejní X. ročník

Text: Ing. Jana Václavková, T.J. Sokol Velké Pavlovice / Foto: Archiv T.J. Sokol Velké Pavlovice / 26.4.2022