Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sbírka školních potřeb pro děti z Kosova se setkala s ohromným úspěchem

Počátkem měsíce ledna oslovili vedení naší školy a gymnázia zástupci vojenského útvaru z Lipníka nad Bečvou s návrhem, zda by se naši žáci nechtěli zapojit do jimi pořádané sbírky, Školní potřeby a hračky pro děti z Kosova.


Mezi dětmi z obou stupňů ZŠ se zvedla obrovská vlna solidarity a ze svých zásob okamžitě nosily pastelky, tužky, sešity, tašky, plyšáky, auta, panenky a mnoho jiných hraček i školních potřeb. Ze tříd se také často ozývaly diskuze nad ničivostí války: děti se zamýšlely hlavně nad tím, jaké by to asi bylo, kdyby i ony neměly základní školní pomůcky a kdyby nebyly obklopeny věcmi, které jsou pro ně vlastně samozřejmostí.


Všichni, kteří přispěli, doufají, že alespoň tato, byť malá pomoc bude kamarádům v Kosovu užitečná.
Pro nasbírané předměty si v pátek 5. února osobně přijeli vojáci z lipnického útvaru, kteří je dopraví všude tam, kde je potřeba. A jako malou odměnu všem žákům za jejich vynaložené úsilí  vojáci připravili besedu právě na téma Kosovo očima dětí.

Cílem bylo žáky seznámit se situací, která panuje na tomto malém území, a proč jsou pro děti v Kosovu dary od našich dětí tak důležité. Beseda byla ukončena obrovským potleskem. Na prvním stupni překvapili žáky ve třídách, kam je přišli navštívit a osobně jim poděkovat. Někteří žáci si jako suvenýr odnášeli domů vojenský knoflík a hlavně obrovský zážitek.


Milým překvapením byl pro vojáky pohled do místnosti, která přetékala dary od dětí i pracovníků školy: pastelky, tužky, sešity, tašky, plyšáky, auta, panenky a mnoho jiných hraček i školních potřeb.


Děkujeme všem za pomoc při sbírce a doufáme, že děti v Kosovu
budou mít z věcí radost!

 

Fotogalerii z besedy s vojáky a z předávání darů pro děti z Kosova
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

08-02-2010 PV