Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sbírejte, skládejte, smějte se! S PIDIFRKEM

Určitě se vám také už někdy stalo, že jste v ruce drželi „něco“ s tím, že to vyhodíte a na poslední chvilku jste si pomysleli – vždyť je to škoda! 

Přesně tato situace nastala u nás doma, při nedávném velkém úklidu studentského pokoje mé dcery. Měla v úmyslu vyhodit do sběru celkem nenápadnou krabici od dětských botů, která byla plná PIDIFRKŮ. Tedy sběratelských pohlednic, jež jsou k dostání na všech turisticky atraktivních místech po celé České republice. Zajímavostí těchto pohlednic je, že na sebe navazují a po sesbírání většího počtu kusů z určité oblasti je možné, stejně jako u puzzle, sestavit větší obraz. A pokud se vám podaří sesbírat skutečně velké množství těchto PIDIFRKŮ, můžete si dokonce sestavit ÓBRFRK zobrazující naši celou vlast.

Dalším vítaným benefitem pohlednice je skutečnost, že pokud jí pověnujete patřičnou pozornost, nasmějete se! Na každé pohlednici jsou uvedené vtípky, tedy „frky“, ušité na míru onoha místa, kde jste pohled zakoupili. Je nasnadě, že svůj PIDIFRK mají i Velké Pavlovice, koupit si jej můžete na místním Turistickém informačním centru a začít sbírat. Více informací naleznete na www.pidifrk.cz.

No a co jsem tedy udělala s dceřinou sbírkou? Ve sběru starého papíru rozhodně neskončila! Pokusila jsem se seskládat pohledy, které na sebe navazují, doplnit je dalšími kousky a nyní se pestrobarevným dílem napěchovaným spoustou vtípků můžete pokochat na našem TIC alias v knihovně na ulici Hlavní 6/9.

Až půjdete kolem, určitě se zastavte podívat! Výstava tu bude tak dlouho, než nás neomrzí.
Takže času máte relativně dost! A vystavených PIDIFRKŮ také není zrovna málo - rovných 118 kousků!

Děkuji tímto mé dceři Zuzaně Bártové za věnování své letité soukromé sbírky do rukou mého zaměstnavatele, tedy Města Velké Pavlovice – zřizovatele našeho TIC (i když musím podotknout, že v úvodu tak velkorysá nebyla a mínila tento balíček spíše zrecyklovat) a tím možnosti sbírku vystavit a podělit se tak radost s vámi, našimi návštěvníky! Dále děkuji panu Janu Havránkovi za obstarání podkladové desky a pracovníkům služeb města za instalaci. 

TIC * Výstava sběratelských pohlednic PIDIFRK www.pidifrk.cz

Text: Karolína Bártová / Foto: Karolína Bártová / 7.4.2022