Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sběrač přívalových vod se osvědčil

Srážkový úhrn z odpoledne 1.  a dopoledních hodin 2. června činil ve Velkých Pavlovicích 47 mm. Půda nasycená vodou již není schopna pojmout další srážky a tak  prošel zatěžkávací zkouškou sběrač dešťových vod na ulici Hodonínská, který byl vybudován v květnu tohoto  roku.  Jeho úkolem je odvádět do kanalizace vodu stékající z přilehlých vinic a zabránit tak pravidelnému zatopení přilehlých nemovitostí.  Majitelé domů mohli zůstat klidní, poněvadž sběrač všechnu přívalovou vodu spolehlivě zachytil.

Stejně tak se podařilo zabránit dříve pravidelnému zaplavování kolejí u přejezdu vedle železniční zastávky na podzim vybudovaným záchytným korytem, kterým je odváděna do Trkamanky dešťová voda z vinic Nadzahrady.

Městu se  tak podařilo zabezpečit  dvě dříve kritická místa a může soustředit pozornost na další malá vodohospodářská díla, která zabrání problémům při velkých  dešťových srážkách.

 

Fotogalerii sběrače přívalových vod v praxi
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

02-06-2010 PV