Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sarah Horáková přibližuje na sociálních sítích každodenní život v Evropském parlamentu

Dostala se do Evropského parlamentu v 19 letech, hned v prvních týdnech se potkala s českým prezidentem Petrem Pavlem a místopředsedkyni Ditě Charanzové oživila sociální sítě. Sarah ukazuje studentům, jak to v Bruselu chodí, a čísla na Instagramu jí letí rapidně nahoru.

Nyní dvacetiletá Sarah Horáková, rodačka z Velkých Pavlovic a studentka Masarykovy univerzity v Brně, je posledních pár týdnů na očích nejen na platformách jako je Instagram, TikTok a Facebook, ale také si jejího příjezdu do kanceláře Dity Charanzové začínají všímat off-line média. Studentka Sarah se ještě před pár lety věnovala modelingu a vyhrála několik titulů v soutěžích krásy, kde se největšího úspěchu dočkala v Miss České republiky 2021 (I. vicemiss), a nyní má na starosti úplně jiné záležitosti.

Sama se označuje za travel influencerku a jejím hlavním zaměstnáním je marketing v jedné z největších sportovních organizací z České republiky OKTAGON MMA. Na sociální sítě uvádí, že většina jejích pracovních pozic je spíše koníček. Ale protože nesnese žít ve stereotypu, neustále cestuje.

V Evropském parlamentu usedla ke stolu místopředsedkyně Dity Charanzové, která působí v EP za skupinu Renew Europe, kandidovala v roce 2014 za ANO, avšak aktuálně je nestranná. Od začátku září si sledující Sarah mohli všímat, že její fotky z pláže v bikinách se mění na košili zapnutou ke krku a sukni pod kolena. Sarah již několikrát do svých příběhů uvedla, že práce v Bruselu ji velice mile překvapila a kdyby jí nečekaly další pracovní cesty do zahraničí, v Evropském parlamentu by ráda zůstala.

Díky svým krátkým videím si upoutala pozornost především mladých lidí, kterým ukazuje, jak se na takovou stáž můžou také dostat, a prozradila také měsíční plat, který činí až 1.495 € měsíčně. Sociální sítě místopředsedkyně EP také nenechala ladem a pravidelně každý den se na jejich Instagramech objevuje nový obsah.

Sarah měla štěstí, když po devíti letech navštívil půdu Evropského parlamentu ve Štrasburku také prezident České republiky Petr Pavel a vítala ho samotná Charanzová u společné snídaně, což se nepoštěstí jen tak každému stážistovi.

Nyní čeká Sarah cesta na světovou soutěž do Číny, a tak jí přejme hodně štěstí a úspěchů. Sarah je na svůj mladý věk nezvykle pracovitá a aktivní. Nezapomíná však na své (nejen) vrstevníky, když se jim snaží zpřístupnit zajímavé informace, kterých se jí dostává. Je skutečně obdivuhodná.

Současné osobnosti města * Sarah Horáková a její působení v Evropském parlamentu

Mgr. Renata Bláhová, místostarostka města Velké Pavlovice / Foto: Soukromý archiv Sarah Horákové / 9.10.2023