Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sarah Horáková, I. Vicemiss České republiky a Miss Naděje pro rok 2021, odlétá reprezentovat Českou republiku do Tanzánie

V minulém roce obdržela dva tituly právě SARAH HORÁKOVÁ z Velkých Pavlovic, osmnáctiletá studentka velkopavlovického gymnázia, která zaujala porotu především svou volnou disciplínou - folklórem. 

Nyní bude mít tu možnost ukázat kousek z jižní Moravy i v Africe, konkrétně na světové soutěži Miss Jungle International, která se uskuteční od 3. června 2022 v Tanzánii. Odlet se již blíží, tudíž přípravy jsou v plném proudu. Věříme, že nás Sarah nezklame a ukáže krásu českých žen. Budeme držet palce a sledovat její cestu můžete především na sociálních sítích Miss České republiky a Instagramu @sarah.horak.

Reprezentace na světové soutěži znamená také velkou zodpovědnost. Prvním rokem bude na světové soutěži Miss Jungle International bojovat o titul i Česká republika, kterou bude zastupovat Sarah Horáková z Velkých Pavlovic. Boj o krásné koruny a tituly započne již 3. června 2022, kde se dívky z celého světa sejdou přímo pod nejvyšší horou Afriky – Kilimandžárem. Náročná cesta započne soustředěním na ostrově Zanzibar, kde se budou modelky připravovat na finálový večer, natáčet představení tzv. medailonky a fotit profilové fotografie. Důležité je také být jeden velký tým, tudíž je bude čekat teambuilding, v podobě zábavy u moře. Organizátoři letošní rok připravili plavání s delfíny a nádherný hotel přímo u pláže, který nabízí křišťálově modré moře.

Tato světová soutěž se zajímá především o životní prostřední, turismus a ochranu přírody. Na dívky bude čekat spousta workshopů ohledně environmentálních problémů, znečištěných pláží a dalších negativních kulturních aspektech, které se dějí na území Tanzánie. Součástí hodnocení bude také vědomostní test na téma národních parků, safari a fauny, která žije v Tanzanské sjednocené republice. Chybět nebude ani oblíbená promenáda v plavkách a představení národního kostýmu.

Po prvním seznamovacím týdnu bude následovat účast na národním shromáždění v hlavním městě Dodoma s VIP Gala večerem. Avšak z šatů rychle do pracovního oblečení, jelikož časně brzo ráno je bude čekat přednáška ohledně agro-turismu ve vinicích. Od půlky druhého týdne se Sarah bude muset soustředit především na svůj národní kostým (tradiční velkopavlovický kroj), chůzi po mole na vysokých podpatcích a vědomostní otázky, které by mohla dostat od moderátora na finálovém večeru. Nácviky na společné choreografie proběhnou ve městě Arusha s místními návrháři a choreografy.

Zakončení celé soutěže proběhne 18. června 2022 v hotelu Grand Melia, kde se bude bojovat o neuvěřitelných 10 titulů – 3 hlavní místa Miss Jungle International a 7 doprovodných titulů, jako je například Miss Sympatie, Miss Photogenic, Miss Bikini a další. Pomoci můžete i vy, diváci na sociálních sítích, kteří budete posílat Sarah hlasy na Facebookových stránkách Miss Jungle International.

Držíme Sarah v zahraničí pěsti a věříme, že Českou republiku bude reprezentovat bravurně!

Město Velké Pavlovice * Sarah Horáková, I. Vicemiss České republiky a Miss Naděje pro rok 2021, odlétá reprezentovat ČR do Tanzánie

Zdroj: Miss České republiky, Hráského 2231/25 (metro Chodov), Praha 4; e-mail: nikola@miss-ceske-republiky.cz; tel. 720 653 674 / Foto: Marek Musil, Marina Provazník