Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šampionem desátého ročníku Festwine se stala Pálava

Napsali o nás * Břeclavský deník 22.5.2014Šampionem jubilejního desátého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se ve středu ve Velkých Pavlovicích stala Pálava, výběr z hroznů 2013 z vinařství Balážovi z Dolních Dunajovic.

Festwine jako jedna z mála soutěží umožňuje vinařům nahlédnout do bodování a od porotců získat vyjádření k jejich hodnocení. „Jedním z poslání a cílů Festwine je poskytnout všem vystavovatelům zpětnou vazbu o tom, kdo jak jejich vína hodnotil. Chceme tak podpořit odborný dialog – aby měli vinaři možnost nahlédnout do bodování svých vzorků a od jednotlivých porotců získat přímou zpětnou vazbu. Tím se nám daří již deset let dosahovat maximální odborné úrovně soutěže," uvedl Tomáš Vican z pořádající Vinné galerie.

Po nalévání vín z karaf, jež je pro Festwine standardem, přidali pořadatelé v loňském roce další novinku, která jej odlišuje od řady ostatních soutěží. A to speciální dekantaci, kdy si vinaři mohou 
u přihlášených vín sami určit, po jakou dobu před ochutnávkou a hodnocením mají být otevřená, aby se co nejlépe rozvinula jejich vůně a chuť.

Do desátého ročníku Festwine přihlásilo 102 vinařství celkem 582 vzorků vín. Degustátoři je hodnotili v úterý a ve středu ve velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka.

Vyhlášení výsledků spojené s předáním ocenění a kulturním programem je na programu ve čtvrtek 29. května od pěti hodin odpoledne v Mozartově slavnostním sále Divadla Reduta v Brně.

Ocenění:
Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii se zbytkovým cukrem nad 45 gramů získal Sauvignon Blanc 2011 z rakouského vinařství Angerhof Tschida. Pohár za nejvýše ohodnocené tuzemské víno míří do mikulovského Vinařství Volařík za Müller Thurgau, kabinet 2013. Ocenění za nejvýše ohodnocené zahraniční víno si odnáší argentinské skvosty Syrah 2011 a Guarda 2008, oba z vinařství Lagarde. Nejlépe hodnocenou kolekcí vín jsou vína z argentinských vinařství Tapiz a Lagarde přihlášená dovozcem Vinnou galerií.

Autor: Michal Šupálek

 

 

Foto © 2014 Michal Šupálek

 

22-05-2014 PV