Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šampion? Frankovka z Pavlovínu

Napsali o nás * Břeclavský deník, 25.4.2014Šampionem soutěže Grand Prix Vinex se stala Frankovka 2011, výběr z hroznů z velkopavlovického vinařství Pavlovín. Zároveň dominovala i mezi červenými suchými víny. V mezinárodní soutěži jejíž hodnocení se uskutečnilo v Národním vinařském centru ve Valticích, se ale prosadila také další vína z Břeclavska.

„Vítězem kategorie bílých suchých vín se stal Sauvignon 2008, výběr z hroznů z Vinařství Baloun Velké Pavlovice. Děvín 2013, pozdní sběr ze stejného vinařství ovládl kategorii bílých polosladkých vín. Mezi bílými polosuchými víny zvítězil Tramín červený 2013, výběr z hroznů z valtického Moaravína,“ oznámili organizátoři soutěže.

Degustátoři ve Valticích hodnotili 546 vzorků ze třinácti států. Nejvíce vín, celkem 464, pochází od vinařů z České republiky. Rakousko je zastoupené 31 víny, Slovensko dodalo o jediný vzorek méně. V jednadvacátém ročníku prestižní soutěže ale nechybí ani vína z Maďarska, Francie, Argentiny, Izraele, Jihoafrické republiky nebo Chile.

Veřejnost bude mít příležitost vína z letošního Grand Prix Vinex ochutnat o víkendu 24. a 25. května 2014 v pavilonu B brněnského výstaviště. To bude v té době hostit mezinárodní veletrh Minerály Brno.

„K ochutnání zde budou vína, která získala minimálně osmdesát bodů. Na výstavišti se také uskuteční vyhlášení výsledků a předání hlavních cen soutěže. Slavnostní večer zpříjemní doprovod cimbálové muziky,“ doplnili organizátoři, kteří do Brna lákají i na představení potravinářských produktů.

(šup)


 

 

www.grand-prix-vinex.cz

 

Více také po kliknutí ZDE !

 

 

 

25-04-2014-BK