Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sadováček - dvě vystoupení během jednoho víkendu

Druhá polovina května byla v naší školičce zasažena virovým onemocněním. Nemoc se nevyhnula ani dětem z folklorního souboru Sadováček. Při nácviku pásma "Hrajeme si na dospělé" se neustále střídaly zdravé a nemocné děti a měnily se role účinkujících.

Přes všechny tato potíže ale děti své pásmo předvedly 25. května 2013 na "Přehlídce folklorních souborů mateřských škol" v Poštorné. Z původního počtu 26 dětí odolalo jen 18. Byli jsme nejmladším zúčastněným souborem, ale vystoupení se povedlo! Děti dokázaly, že i ti mladší dovedou být odvážní.
 
Také jsme s radostí přijali pozvání na soutěž "O nejlepšího dětského verbíře", která se konala 26. května ve Velkých Pavlovicích. I tady si děti vedly statečně, i když zase v menším počtu. Dovedly však za chybějící "zaskočit".

Poděkování patří nejen dětem, ale i panu Janu Melicharovi a Renatce Martincové, kteří Sadováček doprovází. Také chceme poděkovat rodičům, kteří si pro své děti najdou čas a podporují je v udržování tradic našeho města. 

 

Zdenka Pláteníková a Radka Klašková
 vedoucí souboru

 

Fotogalerii z vystoupení SADOVÁČKU otevřete kliknutím na obrázek...


 

Foto: Archiv MŠ Velké Pavlovice

04-06-2013 PV