Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sadová vyhrála velkopavlovický turnaj

Napsali o nás; Břeclavský deník 27.12.2011 * Velké Pavlovice - Sadová vyhrála velkopavlovický turnaj se skóre 20:0. Rok co rok už osmnáct let se na druhý svátek vánoční scházejí ve školní sportovní hale ve Velkých Pavlovicích hráči malé kopané, aby turnajem uctili památku Vladislava Trsťana. Po celodenním snažení vyšel z turnaje vítězně tým Sadové, který se tak těšil ze druhého titulu za poslední tři roky. Ve finále zdolal FC Padělky 3:0. 

Sadová vstřelila v šesti zápasech dvacet branek. Přitom ale žádnou nedostala. Turnaj vyhrála podruhé v historii. Tým Sadové už byl na turnaji osmkrát v semifinále. Tentokrát jasně dokázal, že do elitní čtveřice týmů patří. Už skupinou prošli bez zaváhání se skóre 8:0. To však byl jen začátek.

Tým, v jehož brance stál zkušený brankář Tomáš Kučerňák, kterého mohou fotbaloví fanoušci znát z působení v Mikulově, se povedl husarský kousek. Ani v play–off nejenže nepoznal hořkost porážky, ale Kučerňák nemusel ani jednou lovit míč ze své branky.

Tohle se nám ještě nikdy nepovedlo, navíc v hale, kde těch gólů padá požehnaně. Chce to kus štěstí. Měli jsme letos výborný manšaft, snad jen v prvním zápase jsme se ještě sehrávali a porazili jsme soupeře jen jedna nula,“ říká dvaatřicetiletý strážce svatyně, kterého logicky organizátoři zvolili nejlepším gólmanem celého memoriálu.

Jak sám tvrdí, v brance se nenudil. „Rozhodně jsem se ale zapotil. I když jsme soupeře poráželi lehce, vždycky nějaká ta střela projde. Potkali jsme se prostě s formou a měli i potřebné štěstí. Navíc nám vypadli nejtěžší soupeři už v průběhu play–off,“ těšilo Kučerňáka, který se účastnil tradičního štěpánského klání už podesáté.

Ve finále se jeho tým utkal s domácími FC Padělky. Tým, který táhl odchovanec velkopavlovického Slavoje Patrik Levčík, se dostal do finále poté, co senzačně v semifinále vyřadil nejúspěšnější tým historie Restaurace u Kolíků 3:2. V boji o největší pohár se však i oni museli sklonit před propracovanou obranou a smrtícími brejky Sadové. Ta už o poločase finále vedla 1:0 a po změně stran si vedení ještě dalšími dvěma brejkovými brankami pojistila.

Chvíli předtím sledovala plná sportovní hala ještě utkání o bronz. V tom se utkal tým Boca s již zmiňovanou Restaurací u Kolíků. V bílooranžovém dresu Kolíků se prezentoval i útočník Polonie Varšava Pavel Šultes.

Na tomto turnaji jsem podruhé. Je určitě lepší mezi svátky hrát s přáteli fotbálek než jen běhat podle tréninkových plánů. Nějaké ambice na vítězství jsem já osobně neměl, chtěl jsem si zahrát pro zábavu. Ale výkon týmu mě potěšil, vždyť jsme pětkrát vyhráli,“ komentoval třetí místo Kolíků po výhře 3:1 šestadvacetiletý odchovanec břeclavského Slovanu.

 

Konečné pořadí 18. Memoriálu Vladislava Trsťana 2011:


1. Sadová, 2. FC Padělky, 3. Restaurace u Kolíků, 4. Boca

 

Nejlepší brankář: Kučerňák (Sadová)

Nejlepší střelec: Levčík (9 branek v šesti utkáních)

Nejlepší obránce: Ordoš (Boca)

Nejužitečnější hráč: Mucala (Sadová)

Autor: Martin Daneš

 

http://breclavsky.denik.cz

 

27-12-2011 PV