Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šachové naděje se v kraji neztratily

V úterý, dne 24. ledna 2012, se konalo v Břeclavi Krajské kolo školních čtyřčlenných družstev v šachu, na kterém nechyběli ani reprezentanti ZŠ Velké Pavlovice. Do kategorie žáků I. stupně se kvalifikovali z výborného druhého místa v okresním kole. Nejenže se našim malým nadějím opět podařilo porazit okresní šampiony z Velkých Němčic, ale dokonce je tentokrát předběhli i v celkové tabulce.

V partiích jsme byli někdy svědky oku lahodícím kombinacím, častěji ovšem převládalo prachsprosté vyjídání figurek. Celkově, snad i díky mnoha zapomenutým bodům za šachovnicemi, skončilo družstvo Velkých Pavlovic osmé z dvanácti účastníků.

Nejlepším našim hráčem se stal Šimon Bedřich operující na 3. - 4. šachovnici. Povedlo se mu okrást soupeře v sedmi kolech o 4,5 bodu. Také Martin Horák bojující na 1. - 3. šachovnici nebyl zklamán ze zisku 4 bodů ze stejného počtu utkání. Dominik Rolíšek nejspíš vstal levou nohou z postele, když se pro něj "místem činu" stala 2. - 3. šachovnice, kde se mu podařilo někdy vydřít, jindy ztratit, ale nakonec připsat pro tým 3 body z šesti partií. Lukáš Pejchl, Martin Bank a Štěpán Prokeš sbírali hlavně zkušenosti a snad je tedy co nejdříve zúročí.

Ing. Lenka Bukovská

 

Fotogalerii z šachového klání žáků otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

25-01-2012-BK