Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šachisté z Velkých Pavlovic dopluli do přístavu s názvem "VÍTĚZSTVÍ"

V neděli, dne 26. března 2012, se dobrali naši šachoví borci „A“ týmu posledního utkání letošního ročníku soutěže ve Veselí nad Moravou. Taktika byla zcela jasná, neprohrát. Sestava byla vytuněna na nejvyšší možnou sílu.

Začátek se nesl v duchu poklidné hry na „horních“ šachovnicích, 3 remizy včetně Táni a výhra Pavla Brože. Ujímáme se vedení 2,5 ku 1,5. Paráda. Pavel utíká do nejbližšího pohostinství, že prý „na oběd“. Po poledni se vrátil do hrací místnosti a byl slavnostně naladěn, myslel, že jsme již vyhráli. Bohužel ne...

Další remízy a vedeme 3,5:2,5. Pak přehlédnutí u Aleše, věžka pryč, rval se jak sparťané u Thermopyl, ale byl poražen. Stav 3,5:3,5. Musí rozhodnout poslední šachovnice – naše jistota Staňa Hlávka ve své typické kšiltovce zamhouřil oči a obětoval na h6 střelce. Museli mě omývat. V případě, že prohraje ztratíme celé utkání a možná i postup. Staňa je však extra borec, pár tahů, střelce dostává zpět s těžkým útokem, vymění dámy a žene své volné „piky“ do proměny. Již je tam a pěšec se změní na dámu. Soupeř chápe, že našel čas pro naše oslavy. Ukládá svého krále ke spánku na šachovnici, což značí jediné, bod pro nás. Vítězíme 4,5 : 3,5, možná ten poslední krok byl nejtěžší, ale tak to už bývá nejenom v šachách.

Naši borci profrčeli celým ročníkem krajského přeboru II. třídy, sk. „C“, jak řidič závodní okruh s Pagani Zonda. Úplný trysk, velká spotřeba, ale zážitek! Před Vánocemi 2011 slabší soupeři, díky neúplnému počtu účastníků jsme měli volno a tak jsme v tabulce nebyli na prvním místě hned od počátku, což bylo svým způsobem dobře. Měli jsme motivaci a s patřičnou dávkou pokory jsme pluli relativně klidně v rozbouřených vodách soutěže.

V lednu a únoru 2012 přišly zápasy „na krev“. Pohled na tabulku napovídá či přímo říká, že to byl „praskot“a hlavně, že jsme to zvládli bez ztráty bodu! Samozřejmě očekáváme přijetí u pana starosty, triumfální jízdu v otevřeném autobuse či koňské bryčce a Frantou Melicharem po Velkých Pavlovicích s rozhazováním partiářů a pořádnou oslavu v některém z velkopavlovických lokálů spojenou s turnajem.

Příští týden v neděli 1. dubna 2012 od 9.00 hod. hraje „B“ tým poslední utkání okresního přeboru doma proti týmu Břeclavi, v případě přemožení soupeře se stane jeho vítězem. Věříme, že dopluje do stejného přístavu jako „A“ tým.

Neskutečné věci se staly v letošním soutěžním ročníku. Od počátku roku 2012 nebylo ani jedno naše družstvo poraženo v utkání! Historický úspěch, který se nemusí dlouho opakovat může být podtržen ještě vítězstvím „B“ týmu. Paráda!

Nesmíme samozřejmě zapomenout na naši drobotinu, je třeba pracovat s mládeží. Jsem přesvědčen, že jsme se vydali správnou cestou, sice náročnou finančně, časově i organizačně, ale výsledky se dostaví během pár let. Dnes chodí do mladších žáků cca 12 děcek místo toho, aby seděli doma, koukali do bedny a leštili klávesnici počítače u bezduchých virtuálních her. Mládežníky to baví, však mají perfektní trenéry.

Chceme tímto poděkovat všem našim příznivcům, sponzorům a fandům, kteří sledovali naši vítěznou spanilou jízdu a třeba je trochu šachy i osloví či pobaví. Díky samozřejmě všem, kteří nás podpořili i finančně a Ti kteří váhali snad vidí konkrétní výsledky a kam peníze skutečně plynou a podpoří nás v příští sezoně. 

 

Ing. Zdeněk Hicl, předseda šachového oddílu

 

 

 

 

26-03-2012-BK