Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

S Erasmem tentokrát do slunné Itálie

Vždycky bývají ve filmech spontánní rozhodnutí, například, že si někdo koupí v jeden den letenku a druhý den už letí. Mám ráda dobrodružství, ale že se mi to splní už teď, to jsem opravdu nečekala. 

Díky organizaci EYCB jsem se vydala poprvé SAMA na cestu do jižní Itálie, konkrétně do města Lecce na projekt Erasmus+. Jelikož to bylo opravdu "last minute", vůbec jsem nevěděla co si pod tím představit a už vůbec, jak vše bude probíhat.

Přijela jsem a zjistila, že jsem jediná z účastníků komu je 18 a všichni byli minimálně o 10 let starší než já. Kolikrát jen říkali, že jsou zde vysláni z práce na seminář. To mě lehce zarazilo. Možná hodně. Avšak nad moje očekávání to byl jeden z nejlepších projektů. Možná i tím, že jsem musela opravdu mluvit jen anglicky a lidé, kteří pracovali v oboru a předali mi opravdu mnoho zkušeností.

Mockrát děkuji všem, kteří mě v těchto projektech podporují, protože vím, že tohle má pro mě smysl a posouvá mě to dál. Opět jsem poznala mnoho úžasných lidí, s pár z nich dokonce plánujeme další projekt, který snad vyjde! 

Gymnázium * Erasmus+ v Itálii, Sarah se vydala nejen za pizzou a špagetami na jih Evropy

Text: Sarah Horáková, studentka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 27.10.2021